Auns

Saule Aunā ieiet 20./21.martā, tas atkarīgs no gada garuma un atrodas tur līdz 20./21.aprīlim.

Stihija uguns. Tā ir vīrišķā zodiaka zīme, kuras sākums Jaņ.

         Auns atklāj zodiaka apli. Reizēm to attēlo kā graudu, kā strūklaku, jo Zodiaka zīmes simbolā ir iekodēta informācija. Kad met graudiņu zemē, tad tas zemē mirst un atkal dzimst, jo no grauda nāk dīgsts, kas aug un grauds iziet tā saucamo pārdzimšanas procesu, transformāciju. Tieši tāpat arī notiek ar cilvēkiem, kas dzimuši zem Auna zīmes, viņiem ir jātransformējas dzīves laikā, kā graudam jādod augļi, dzinumi, jāizsit sev ceļš.

        Auna simbols – kareivīgs auns ar sagrieztiem ragiem, kas savienoti ar zelta ķēdīti, galva pagriezta atpakaļ. Patiešām, Auns neredz uz kurieni nesas. Vienmēr tiecas sevi izlikt pirmajā rāvienā un no pirmās reizes. Tā kā Auns atklāj bērnības kvadrantu, tad šie cilvēki sevī nes bērnības iezīmes – optimismu, naivumu.

        Tā ir pirmā zodiaka zīme, ar kuru sākas visa būtība uz Zemes. Tās sākums sakrīt ar pavasara saulgriežiem. Šajā dienā sākas arī jaunais astroloģiskais gads, kas sakrīt ar senajiem zoroastriešu svētkiem Nouruz. Vēlāk to pārņēma musulmaņi, kad ieņēma zoroastriešu teritoriju.

       Pārvalda Marss un Plutons (Plutons vēl nav pilnībā izpaudies). Marss Auniem dod tieksmi uz izplešanos un ieņemšanu, bet enerģiskums un impulsivitāte padara viņus par labiem līderiem. Tas ir kareivis-iedvesmotājs, kas spējīgs vest aiz sevis citus, vīrišķīgs bruņinieks, kas ir cēls un nesavtīgs, prot pārvaldīt savu gribu. Tie ir individuālisti, kas tiecas visu sasniegt ar saviem spēkiem.

          Eksaltē Saule – izpaužas patiesais Saules spēks: kaisle, enerģija, aktivitāte, būt ievērojamam. Cilvēks vēlas iegūt vairāk nekā viņam ir. Saule dod savu radošo enerģiju, tāpēc Auniem ir vēlme strauji augt, pašapliecināties, izplatīt savu spēku. Auns no Saules gūst stimulu attīstīt visas savas īpašības, kas vēl tikai aug un attīstās. 

        Izdzīta ir Venēra un Hīrons – tas rada dziļus pārdzīvojumus mīlestības dēļ, smagi pārdzīvojumi par savu izskatu, jo ir iedomas, ka izskats ir neatbilstošs viņu ideālam,  viņiem liekas, ka neviens viņus nemīl, nežēlo. Tas rada kompleksus attiecībās, mīlestībā ar partneriem. Var būt vēlme bieži mainīt savus tērpus, zīmēties, tēlot seks-bumbu, vēlme būt stiprākam par partneri. Visas sajūtas ir saasinātas, var būt tieksme uz sadismu un mazohismu. Vēlme vīt intrigas, izmantot viltību, tomēr to būs grūti apslēpt, jo Aunam viss ir rakstīts sejā.

        Kritienā ir Saturns – tāpēc ir problēma izveidot savu iekšējo kodolu, kas Auniem bieži vien pietrūkst. Auns to aizvieto ar savu spītību, laužas cauri, kamēr nesaņem atbildes triecienu. Saturna komplekss izpaužas ar vēlmi visu vienkāršot, ar cietsirdību, pietrūkst savas sistēmas. Labākajā gadījumā Aunam izveidojas par visu skaidra izpratne, attīstīta sintēze. Aunam vienmēr ir problēmas ar mēru un ierobežojumiem. Auna aktivitāte reizēm ir saistīta ar pārslodzi. Aunam kļūst garlaicīgi, kad viņam nav iedvesmojoša darba, kas viņu aizdedzina, tad viņš krīt depresijā. Šādos brīžos Auns ir ievainojams, tāpēc kādu laiku ir jānodarbojas ar paša analīzi, jātiek skaidrībā ar sevi. Nepieciešams izveidot sevī pašdisciplīnu un iemācīties sevi ierobežot. Auns ir labs cīnītājs, bet viņam ir ļoti grūti būt par diplomātu. Viņa diplomātija sastāv no godīguma un bez viltībām.

        Šīs zīmes pārstāvjiem ir raksturīga aktivitāte, apmātība ar ideju, tieksme būt pirmajiem. Šeit izpaužas pirmais Uguns impulss, kas tikko uzliesmojis, kuru var salīdzināt ar tikko iedegtu ugunskuru, kas vēl sprakšķ, tā liesma ir nestabila. Tāpēc cilvēku izpausme ir stihiska un negaidīta. Šie cilvēki it kā nes laikmeta zīmi.

       Auni ir arī atklāti, sajūsmināti, apburoši. Viņiem bieži patīk teikt “Es”, “Tas ir mans darbs”. Arī emocionālā līmenī viņi dala cilvēkus draugos un ienaidniekos. Auniem ir tendence ātri uzliesmot, bet vēlāk nepiemin ar ļaunu. Ar visu savu uzstājību viņi ir jūtīgi. Viņi var būt histēriski savās jūtās, kuras ne vienmēr spēj izpaust.

       Zemākajā līmenī – tie ir cilvēki, kuriem piemīt sprādzienbīstama enerģija, tieksme uz kautiņiem un strīdiem. Auni var būt rupji un nedisciplinēti. Jau no agras bērnības viņi būs kauslīgi ar sasistiem deguniem, nebēdnīgi bērnudārzos un sākumskolās.

        Ja Saule atrodas Aunā, bet daļa planētu atrodas Zivīs, tad tas būs ūdeņains Auns – sentimentāls, jūtīgs, kas var kļūt arī par pakļāvīgu vīru vai sievu. Bet, ja Saule atrodas Aunā, bet daļa planētu atrodas Vērsī, tad tas būs vairāk ar zemes stihiju Auns – ļoti praktisks, komersants, ar vēlmi sagrābt, iegūt mantu. Ja pie tam vēl Venera būs negatīva, tad kad Auns gremos, tad viņš to darīs skaļi, būs aiz ausīm dzirdams, bet viņš to darīs garšīgi un aizrautīgi, veicinot citos apetīti.

        Ja Aunā būs Mēness, kuru vēl aspektēs Neptūns, tad lietot alkoholu vispār ir bīstami, jo tad Auni zaudē savu saprātu, viņi pēc tam vispār neatceras, kur bija un ko darīja, nespēj sevi kontrolēt. Apjausma nāk tikai no rīta, kad pamostas ar sasistām rokām vai nagi pilni ar asinīm.

         Auna zīmei no ķermeņa atbilst galva, tādēļ kad Auni iedzer, tad viņu galva kļūst smaga, bieži to apdauza vai tiecas izraisīt konfliktu ar citiem.

        Ja Aunam pārsvarā būs gaisa stihija, tad viņš būs ļoti komunikabls, sabiedrisks, kas centīsies visiem kaut ko pierādīt un pārliecināt. Pat mirušo spēs atmodināt un pārliecināt. Aktīvi meklēs kontaktus ar citiem. Balss būs it kā nedaudz aizsērējusi. Ar negatīvu Marsu var būt vēlme kādam nodarīt pāri, nošaut. Augsta līmeņa Auns spēs sintezēt visu informāciju, to apstrādās.

       Ugunīgais Auns – bezbailīgs un drosmīgs bruņinieks, kas ne no kā nebaidās, cīnās aizrautīgi. Viņam pat āda būs sarkanīga. Faktiski Aunu var noteikt tieši pēc sarkanīgās ādas krāsas, neatkarīgi no tā vai viņš lieto vai nelieto alkoholu. Īpaši, kad Auns dusmojas, tad asinis strauji pieplūst uz galvu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Auniem mēdz būt insulti, paģiru drudzis.

      Jebkurš Auns izceļas ar aktīvu smadzeņu darbību. Aunam viss liekas interesants, viņš ir ļoti ziņkārīgs. Lai atjaunotu savus spēkus viņam nepieciešams pietiekams pilnvērtīgs miegs, pie tam dabīgs. Auniem nav ieteicams lietot miega zāles. Miega zāles ir saistītas ar Zivju zīmi, bet Aunam Zivis ir 12.zīme – slepenie ienaidnieki. Tāpēc, ja Auns bieži sāks lietot miega zāles, tad var veidoties smadzeņu asinsvadu spazma, tas viss ietekmēs smadzeņu garozu. Pēc tam var būt atmiņas zudumi, paši var radīt galvas sasitumus. Strīdi, satraukums, smadzeņu pārslodze slikti ietekmē Auna veselību. Jebkurš pār uzbudinājums izjauc viņa līdzsvara stāvokli.

       Auniem nepieciešama pastaiga svaigā gaisā, īpaši ziemā, decembrī. Vislabvēlīgākais periods Auniem ir kad Saule iet pa Strēlnieka zīmi.

      Ja Auna zīmē atrodas Lilita, tad pastāv risks bieži slimot ar saaukstēšanās slimībām. Var draudēt meningīts, asinsizplūdums smadzenēs, ka arī var pasliktināties redze. Tāpēc ir jāizvēlas lietot uzturā pārtiku, kas uztur smadzeņu darbību.

        Auniem labvēlīgi lietot uzturā Vērša zīmes ēdienus. Daudziem Auniem tas arī garšo. Tas ir – kartupeļi, gaļa, īpaši liellops. Tomēr lielos daudzumos gaļu nav ieteicams lietot, īpaši pārslodzes gadījumā. Īpaši Auniem ir kaitīgi lietot uzturā truša gaļu un lietot lielos daudzumos alkoholu. Depresijas laikā ieteicams lietot savas zīmes produktus: sīpoli, ķiploki, asie ēdieni, pipari.

        Auna skaitlis ir 12 – tas ir ļoti aktīvs skaitlis. Summā dod 3 – Marss. Vieninieks ir Saule, kas atrodas eksaltācijā un divnieks ir Mēness, tāpēc Aunā izpaužas emocionalitāte, draiskulība.

        Aunam atbilstošais sporta veids ir bokss. Tas ir straujš, ass, aktīvs sporta veids. Šajā sporta veidā visu laiku sit pa galvu. Saturns Aunā ir kritienā, bet Saturns tas ir apakšžoklis, tāpēc, kad boksā sit pa apakšžokli, tad cilvēks krīt.

        Aunu nekad nevar ne ar vienu sajaukt. Tipiskam Aunam, kuram ir bojāts Marss un Saturns, kad viņš smaida, tad viņš smaida ar pilnu muti brūnganiem vai melniem zobiem, kas stāv šaha kārtībā. Kad Saturns ir slikts un bojāts, tad Aunam ir problēmas ar zobiem.

        Dzīvoklī Aunam atbilst priekšnams. Tāpēc Auniem patīk izdaiļot priekšnamu. Caur priekšnamu izpaužas šīs zodiaka zīmes būtība. Tā kā Auna zīmē eksaltē Saule, tad ieteicams ierīkot spožu gaismu. Var izlikt ar spoguļiem, lai atspīd gaisma. Ja Auni priekšnamā izjūt diskomfortu, sāk sāpēt galva, tad viņu Saule vai Marss ir negatīvi.

        Vēsture

        Tālā senatnē bija Auna laikmets, kad valdīja Asīriešu impērija ar tās valdnieku-iekarotāju, viņu aktīvo kustību uz visām pusēm, viņu kareivīgumu un agresiju, cietsirdību, rupjību un citu tautu pakļaušanu sev. Tālāk tas bija Maķedonijas Aleksandra impērijas valdīšanas laiks. Bet Auna laikmeta noslēgumā – senā Roma. Auna laikmetā bija raksturīgs personības kults, spēka kults. Liela uzmanība tika veltīta personībai, portretam. Senajos laikos romietim bija raksturīgas tādas īpašības kā asums, uzstājība, kults, spēks, kareivīgums, ekspansija.

        Vēlāk vācieši pilnībā pārņēma Romas garu, no vācu ciltīm izveidojās Vācu impērija un mūsdienu Vācija. Viņi arī ir Auna laikmeta mantinieki, tāpēc nes sevī visas Aunu īpašības. Vācieši ir aktīvi, patīk daudz strādāt, pie tam Auni strādā tikai tad, ja ir ideja, kad to “vajag” darīt, ir stimuls. Auni izlaižas, ja viņiem nav ko darīt. Ja pār viņiem nav kontroles, tad viņi uzvedas kā aunu bars. Ja ir kontrole, vadītāji, viņi zina kā dēļ to dara, tad var ar pieri sienu caursist. Kā spilgts piemērs: cik daudz Vācija ir karojusi ar citām zemēm, viņi ir bijuši nolikti uz ceļiem, bet atnākot vadonim, spēja atkal iekarot. Arī mūsdienās Vācija ir viena no vadošajām valstīm.

         Jebkurā gadījumā tipiskie Auni nes sevī kareivīgumu, aktivitāti jebkurā jomā, kur gan viņi neizpaustos, pat mākslā. Auni vienmēr ar degsmi atdodas iesāktajam darbam, var sasist pieri, pat reizēm kļūt par savu vēlmju upuri.

        Sievietes, kas dzimušas Auna zīmē var būt nedaudz vīrišķīgas: šauri gurni, plati pleci. No aizmugures figūra atgādina trijstūri. Daudzām patīk sports. Ne par velti Vācijā daudzas sievietes ir sportistes, tur īpaši dominē sieviešu sporta veidi. Sievietes – Auni ir amazones tipa.

          Aunu karmiskais uzdevums – aizdegties ar augstāko kosmisko ideju un to izplatīt citiem. Viņi ir pirmgājēji. Tieši Auniem pirmiem ienāk prātā kāda doma, kas vēl nav sasniegusi pārējos. Tā viņus aizdedzina, tāpēc pie tās pieķeras un dodas pirmie. Viņi iet, reizēm nedomājot par sekām, kas sagaida. Pie tam Aunus vada pienākums, godīgums un sirdsapziņa. Viņi zina, ka vajag un ja ne viņi, tad kurš? Auni – varoņi, uzņemas atbildību, iet pirmie, atbrīvojot ceļu visiem pārējiem, aizdegoties ar kosmisko ideju. Nav svarīgi kāda ideja, svarīgi, lai tā būtu spilgta, gaiša un paceltu garu, bruņinieka garu, kura dēļ viņi gatavi pat mirt.

           Tas ir Auna augstākais uzdevums, zodiaka zīmes izpausme.           Zem Auna zīmes atrodas valstis: Vācija (pamatā Prūsija), Īrija, Turkmenistāna, Nīderlande (gaišmataini, impulsīvi, starp viņiem daudz bokseru).

 Materiāls sagatavots no P.Globas lekcijām.