Zivis

Saule Zivju zodiaka zīmē atrodas no 19/20.februāra līdz 20/21.martam. Tā ir pēdējā sievišķā Zodiaka zīme. Tās sākums ir Iņ.

           Simboliski tiek attēlotas divas Zivis, kas peld uz pretējām pusēm: augšējā, kas ir dzīvā peld uz augšu, uz garīgajiem augstumiem, zemākā – uz leju, uz dūņām, tumsu. Tieši tāpat ir starp cilvēkiem, kas dzimuši Zivju zīmē. Tāpēc augstākās Zivis ar sevi simbolizē zemes un kosmiskās harmonijas saplūšanu caur kosmisko mīlestību, vienkārši caur mīlestību, caur saplūšanu ar Dievu, skanot unisonā ar Kosmosu. Mirušās Zivis – tā vairs nav īstā harmonija, tas ir vilinājums, kārdinājums, fanātisms un haoss.

          Neptūns un Jupiters ir šīs zīmes pārvaldnieki. Zivis ir pakļautas ārējai ietekmei, viņas ir uzņēmīgas un pakļāvīgas. Viņas var viegli aizraut, viņas uzņem kā nepieciešamību visus likteņa sitienus, izjūt citu ritmus un apkārtējās vides ietekmē spēj transformēties: pārvēršas no Pelnrušķītes par princesi un otrādi. Zivis tiecas uz tīru ūdeni. Tā ir vismuzikālākā Zodiaka zīme, tā kā Neptūns ir saistīts ar mūziku. No tās viņi pat spēj krist ekstāzē, lidot augstumos.

            Venēra atrodas eksaltācijā. Vienīgās no Zodiaka zīmēm ir Zivis, kuras spējīgas uz augstāko mīlestību un harmoniju, jo Venēras eksaltācija šajā zīmē sakrīt ar tās ezotērisko pārvaldību. Zivis spēj saskatīt patieso skaistumu. Teiciens “skaistums izglābs pasauli” ir domāts Zivīm. Ja horoskopā ir izcelta Zivju zīme, tad šādam cilvēkam ir ļoti svarīga mīlestība dzīvē, skaistums, estētika. Viņš bez tā nespēj dzīvot. Ja nav šī skaistuma un mīlestības, tad Zivis panīkst, neredz jēgu dzīvot. Viņas ir ievainojamas. Zemākā līmenī Zivis var tiekties pēc naudas, materiālisma.

             Prozerpīna un Merkurs ir izdzīti. Zivis nespēj darīt vairākus darbus vienlaicīgi, piemēram, vārīt zupu un runāt pa telefonu un vēl sekot pa logu ko dara kaimiņš. Ja viņas centīsies to darīt, tad noteikti kaut ko salaidīs grīstē. Vai nu piedegs zupa vai runās visādus murgus. Tā var darīt Jaunavas, bet ne Zivis. Kad Zivis kļūst sīkumainas, lietišķas, piesienas pie sīkumiem, skaita naudu, ir skopa un vēl nedzer, tas jau ir aizdomīgi. Faktiski tādā veidā izpaužas viņas komplekss. Merkurs Zivīm rada problēmas kontaktos, tie neveidojas normāli. Tas var izpausties kompleksā, ka viņas nav pietiekami gudras, neapmierinātība ar sevi, savām zināšanām. Otra galējība, kad viņas sevi uzskata par visgudrāko un viszinošāko. Zivīm lieliski padodas melošana un arī zagšana. Viņas var aizrauties ar plaģiātismu. Zivis var būt viltīgas, savtīgas, nav patiesas. Labākajā gadījumā viņas tiecas daudz lasīt, uzturēt sava prāta un domu tīrību, alkst pēc jaunām zināšanām. Tādi cilvēki ir kā tīri trauki, kas spēj uzņemt jaunas idejas.

           Merkurs atrodas kritienā. Tas ir informācijas komplekss. Zivīm ir nepieciešama informācija, kura ir jāizzina jebkādā veidā. Zivis bieži var jaukties informācijā, sapīties un pasniegt to otrādi. Viņām patīk maskēties, melot, lavierēt, vīt intrigas, atdarināt citus. Augstākā līmenī viņas atšķiras ar prasmi interpretēt svešas idejas, spēj labi izzināt okultās mācības. Viņas spēj izskaidrot simboliski. Mācoties Zivis spēj tikt galā ar šo savu kompleksu.

        Ārēji šeit izpaužas Ūdens (Neptūns). Tas ir graujošs ūdens, kas spējīgs uzasināt jebkuru akmeni un metālam izveidot koroziju. Visbīstamākie cilvēki ir tie, kas pastāvīgi raud, izliekas par nabadziņiem. Caur asarām viņi cenšas iekļūt jūsu dvēselē, kā vīruss. Tāds cilvēks it kā jūs iesūc savā laukā, bet tad uzmet virsū visus savus grēkus. Tad jūs aizejat ar sajūtu, ka jums būtu kaut kas nozagts. Ar to Zivis uzņem enerģiju un spēj tālāk dzīvot jautri.

         Zivīm iekšā ir Uguns. Ārēji viņas var būt nabadziņi, nelaimīgi, bet iekšā klusītiņām valda pār pasauli. Tie ir neformālie līderi. Zivis ir visu Zodiaka zīmju spogulis, var arī kļūt par kanalizācijas cauruli. Viss atkarīgs no Zivju īpašībām.

          Viņas vienmēr sevi sasaista ar apkārtējiem apstākļiem, iekrāsojas apkārtējās vides krāsā. Ielejiet ūdeni traukā un tas pieņems trauka formu un krāsu. Tāda pati ir arī Zivju daba: izplūst pa visu pasauli un pieņem tās vietas formu, kur atrodas.

          Skatoties pēc Zivju simbola, tām piemīt vai nu augsta sirdsapziņa vai zema nelietība. To ir diezgan grūti ievērot, jo viņas bieži saduļķo ūdeni, rada miglu. Ja pilnīgi nav sirdsapziņas, tad spēj lieliski notēlot sirdsapziņu uz mūzikas instrumentiem.

         Augstākās Zivis ļoti labi saprot citu cilvēku ciešanas, lai palīdzētu citiem viņas ir spējīgas uz pašuzupurēšanos, sevis ziedošanu, saglabājot savu ievainojamību. Ciešot un mokoties nelabvēlīgā vidē, viņas nemaz netiecas uzlabot stāvokli. Visas Zivis ir labi psihologi, starp viņām ir daudzi psihoanalītiķi, reliģiskie darbinieki, zīlnieces, mistiķi, ekstrasensi. Viņas burtiski pievelk pie visa noslēpumainā, mistiskā, prot atrast slēptās vietas. Tā saucamie “melnie skolotāji” var ietekmēt cilvēka personības degradāciju.

         Ja Zivis strādās pie sava Merkura, tad būs ļoti labi skolnieki, bet viņam vislabāk uztvert informāciju, kas tiek pasniegta kā pasaka. Merkura izdzītais un kritiena stāvoklis rada vienaldzību pret to, ko skolās māca. Zivīm nav attīstīts kritiskums, tāpēc lai pretotos dažādiem kārdinājumiem, tad viņām nepieciešams izveidot savu iekšējo kodolu. Iluzorā attieksme Zivis var novest līdz alkoholismam, narkomānijai. Zivis vienalga kādā veidā cenšas aiziet no realitātes savā sapņu un ilūziju pasaulē. Vislielākie alkoholiķi ir Zivis un Vēži. Zivis psiholoģiski ir sadalītas un nestabilas, viņām reizēm grūti atšķirt augstāko no zemākā.

         Augstākā līmenī tie ir cilvēki, kas tiecas uz augstu garīgumu un, kas ļoti svarīgi, viņas ir harmoniskas, gan ārēji, gan iekšēji. Ja ir skaista āriene, tad ir skaista arī dvēsele. Zivīm iekšējā būtība projicējas uz ārējo izskatu. Jo šī ir pēdējā Zodiaka zīme un tā ietver sevī visu, simboliski noslēdzot evolūcijas apli.

          Augstākās Zivis spējīgas izprast citu cilvēku dziļos pārdzīvojumus. Viņas ir humānas, labsirdīgas, optimistiskas. Visbiežāk Zivju rīcība un izpausme ir simboliska. Viņām patīk kaut ko noklusēt, neizteikt visu līdz galam.

         Zemākās Zivis – krāpnieki, parazitē uz citu rēķina, spekulē ar savu vājumu. Spēj apburt savu sarunu biedru ar savu pārliecību, bet patiesībā savās jūtās un darbos ir virspusēji.

         Zivju raksturīgākā īpašība ir uztveršana, tas ir viņas spēj laist caur sevi visu dzīves plūsmu. Zivis spēj ļoti viegli adaptēties jebkuros apstākļos.

         Zivju izpausmes spektrs ir ļoti plašs: no pilnīga bez rakstura cilvēka un konformisma līdz galējam fanātismam, tanī skaitā reliģiskā, ideoloģiskā. Tāpēc starp Zivīm ir daudz fanātiķu un slepkavu, kurus nav iespējams apturēt, daudz spiegu. Visa izspiegošanas sistēma atrodas zem Zivju zīmes. Tur ir daudz slepenu plūsmu, slepenu hierarhiju. Sliktākā Zivju izpausme ir sadisms un izvirtības.

         Starp politiskajiem darbiniekiem Zivis ir: Molotovs, Ždanovs, Gorbačovs, zinātnieks Vernadskis, dzejnieks Baratinskis, mūziķis Bahs, Šopēns, Vivaldi, mākslinieks Mikelandželo, Vrubels, Renuārs.

          Zivju lielākā problēma – apjukums domās. Viņām ir mitoloģiski noskaņota apziņa un viņas spēj uztvert pasauli intuitīvi.

         Zivju visspēcīgākā rakstura īpašība ir estētisms, saskatīt skaistumu un harmoniju, kas bieži vien pārvēršas par viņu vājību, jo Zivis ir ļoti atkarīgas no mīlestības. Šeit var labi redzēt kā spēks pārvēršas vājībā, bet priekšrocība kļūst par trūkumu. Tāpēc ir nepieciešamība pēc mīlestības Zivis padara par atkarīgām no apkārtējiem un tuvākajiem, ģimenes, iemīlēšanās sajūtas.

        Pārlieku liels satraukums un nemiers novājina Zivis, kas noved pie funkcionālām saslimšanām. Galvenais Zivīm ir pārliecība un personīgā tīrība.

        Zivīm nav ieteicams lietot pārāk daudz šķidrumus, jāizvairās no ķīmiskajām zālēm un visas bioķīmijas, īpaši augstākajām Zivīm. Zemākās Zivis tik tā vien dzīvo uz tablešu rēķina, aptiekas, narkotikām, bioķīmijas. Tas priekš viņām ir kā dopings. Zivīm ir arī jāizvairās no alkohola lietošanas lielos daudzumos.

         Pamatā Zivis gandrīz nekad nerūpējas par savu personīgo komfortu un vieglprātīgi attiecas pret savu veselību. Tāpēc ir pakļautas saaukstēšanās slimībām un viņam jābūt ļoti uzmanīgām kad ir epidēmiju uzliesmojumi.

          Zivīm bieži novērojami endokrīnās sistēmas traucējumi, vielmaiņas traucējumi. Viņām jālieto zālītes, kas regulē šo vielmaiņu. Tāpat kā Svari, Zivīm ir risks saslimt ar cukura diabētu, tāpēc ieteicams lietot vairāk rūgtvielas, rūgtus un skābus produktus. Īpaši ieteicama vērmele, ja ir aptaukošanās (un kādu laiku nelietot saldumus, lietot tikai svaigus ēdienus). Tad Zivju veselība uzlabosies. No gaļas ieteicams lietot jēra gaļu, jūras zāles, viņām pašām ļoti garšo vista. Ieteicams lietot kartupeļus, vēžus, krabjus, citrusaugus, banānus. Zivīm ļoti garšo saldumi, bet nav ieteicams tos lietot pār mēru, jo tad cieš kājas un pasliktinās asins cirkulācija.

           Apmeklējot saunu, lai nodzītu liekos taukus, ieteicams izmantot medu ar sāli proporcijās: 3 ēdamkarotes sāls un 1 ēdamkarote medus.

            Uz ķermeņa Zivīm atbilst pēdas.

            Zivju skaitlis ir 18.

            Zivis labi jūtās ar Vēžiem, Skorpioniem. Jaunavas ir pretstatā un papildina Zivis. Draudzējās Zivis ar Vēršiem.

            Valstis: senā Jūdu zeme, Filipīnas, Armēnija, Indonēzija un visas salu valstis. Tās ir valstis un etnosi, kas sevī ietver dažādu ietekmi, veidojot jaunu sistēmu, reizēm pat elektīvu – nedzīvu, bet labākajā gadījumā sintētisku sistēmu.

            Armēnija kādreiz bija zem Strēlnieka zīmes, pēc tam to pārveidoja zem Zivju zīmes. Lūk, kāpēc armēņu un ebreju tauta ir izkaisīta pa visu pasauli. Tas pats ir arī ar čigāniem.

           Mājās ar Zivīm kādreiz bija saistīts pagrabs. Tagad mūsu mājās šī pēdējā Zodiaka zīme neeksistē un to aizvieto zemākajā līmenī kanalizācijas sistēma (mirušais ūdens – pastāvīga smaka). Tā ir slepena sistēma, kas aptver visas pilsētas. Ūdensvads – tā ir dzīvā Zivs.

           Zivju karmiskais uzdevums: nest pasaulē dievišķo mīlestību, uzņemot sevī kosmiskās mīlestības plūsmu, ar šo plūsmu apdāvināt apkārtējos cilvēkus, dalīties ar līdzcietību, līdzjūtību, kas piemīt Zivīm. Palīdzēt cilvēkiem piecelties vai nenokrist. Zivju augstākā tieksme – tiekšanās uz ideālo, garīgumu un skaistumu.


 Materiāls sagatavots no P.Globas lekcijām.