Strēlnieks

Saule Strēlnieka zīmē atrodas no 22/23.novembra līdz 22/23.decembrim. Pārvalda Strēlnieka zīmi Jupiters.

        Mūsdienās Strēlnieku attēlo ar bultu, kas sašķeļ Mēness pusapli. Tas apliecina Uguns trešā līmeņa izpausmi. Senais, mitoloģiskais attēlojums ir kentaurs ar uzvilktu loku un bultu, kas notēmēta uz augšu. Tas ir cilvēks-zirgs, kas stabili stāv uz Zemes, bet tiecas uz augšu. Tā ir divu būtņu saplūšana: dzīvnieciskā (cilvēciskā) un garīgā. Šis savienojums sevī ietver aktivitāti un ideālismu, uguns stihiju un zemes praktiskumu, kas Strēlniekam rada vēlmi aizstāvēt veco un atteikties no jauna radīšanas. Strēlnieks ir konservatīvs un necieš attiecībās ar sevi būt familiāram. Strēlniekam sevī jāapvieno uguns stihijas aktivitāte un ideālisms kopā ar konservatīvismu un zemes stihijas praktiskumu. Strēlnieks ir Uguns trešā līmeņa pārstāvis, tā jau ir priesteru, reliģiju, misionāru uguns. Ja Auns tā ir kareivja Uguns, pirmais uzliesmojums, Lauva ir karaliskā Uguns, stabila un līdzena, tad Strēlnieks tā ir priesteru Uguns, karstums.

           Hīrons atrodas eksaltācijā. Strēlniekiem lieliska iespēja sevi attīstīt mācoties, gūstot jaunas zināšanas, saņemot atslēgas informāciju. Viņu dzīve būs interesanta, ja viņi atradīsies sabiedrībā. Var būt tendence veidot intrigas, prasme izgrozīties no dažādām situācijām. Tāpēc politikā ir daudz Strēlnieku. Ja Strēlnieks neatrodas sabiedrībā, nepiedalās pasākumos, notikumos, tad viņa dzīve kļūst pelēcīga un vienveidīga. Hīrons var veicināt Strēlnieku nodarboties ar dziedniecību, tiekties uz godīgumu, līdzsvarot sevī dažādās pretrunas.

               Merkurs ir izdzīts. Merkurs rada Strēlniekam sava veida prāta jeb domāšanas kompleksu, jo viņš uzskata, ka ir visgudrākais. Šeit arī novērojama tāda tendence, kad Strēlnieks nav mācījies, maz zina, bet īpaši patīk mācīt citus. Strēlniekiem var nepatikt citu viedoklis, viņi to pat var neņemt vērā, ja tam nebūs noteikta “svara” vai nozīmes. Viņi nespēs tāpat vien kaut ko mācīties, vajadzīgs mērķis. Strēlniekiem var būt bailes, ka kāds ir par viņiem gudrāks, tāpēc var visu laiku kaut ko mācīties, lasīt. Labākajā gadījumā Strēlniekiem ir labs attīstīts prāts, veiksmīgi veidojas kontakti. Zemāka līmeņa Strēlniekam ir sliktas analītiskās spējas, izklaidība informācijas uztverē, viņam svarīgi, lai viņu atzītu kā vadītāju, līdz ar to tiek izcelts intelekta komplekss (izdzītā Merkura ietekme), tāpēc Strēlnieki vienmēr tiecas atstāt uz citiem iespaidu ar savu autoritāti, pasludinot savu teikto kā informāciju no pēdējās instances.

            Prozerpīna atrodas kritienā. Šeit komplekss izpaužas kā trūkums radīt struktūras, sistematizēt, neprot veidot sistēmas. Tas kas Dvīņiem sanāk ļoti viegli, tas Strēlniekiem rada galvassāpes, jo viņi nemācās no savām kļūdām. Strēlnieku var viegli novirzīt no tēmas, ja informācija ir pasniegta autoritārā veidā un Strēlnieks nesaskatīs detaļas. Tieši visādi sīkumi un detaļas ir Strēlnieku klupšanas akmens. Ja Strēlnieks iemācīsies saskatīt to, kas notiek viņam “zem deguna”, ievērot visas detaļas, tad tā priekš viņa būs evolūcija. Tas būs strēlnieks, kas spēs precīzi trāpīt mērķī.

          Strēlnieki ir komunikabli un dzīvespriecīgi cilvēki, bet, ja viņus neapmierina situācija, tad viņi labāk atkāpsies. Viņi vienmēr tiecas saglabāt savu brīvību un neatkarību. Azartiski, patīk aizrauties ar savu darbu. Patīk arī pārmaiņas, tāpēc daudz ceļo. Viņus grūti noturēt vienā vietā, viņiem nepieciešami jauni iespaidi, paplašināts redzesloks. Strēlnieki viegli pacieš visādas grūtības tāpēc, ka viņi pēc dabas ir optimistiski noskaņoti. Ja viņi atdursies pret sienu, tad var arī pagaidīt.

          Visi Strēlnieki spēj būt apburoši, neskatoties uz savu ārējo izskatu. Tas ir pateicoties zvaigžņu karalim – Jupiteram. Strēlnieki vienmēr redz visu notiekošā kopainu, viņiem piemīt plašuma (panorāmas) uztvere, visu redz kopumā.

         Strēlnieks parasti tiecas ieņemt augstus amatus, iegūt savu autoritāti, no viņiem sanāk labi vadītāji. Viņu augstākā izpausme dzīvē ir mācītāji, garīgie skolotāji, kas nodod cilvēkiem garīgas zināšanas. Tā ir interesanta, sarežģīta un vienlaikus arī pretrunīga zodiaka zīme.

          Augstākā līmeņa Strēlniekam vienmēr ir konkrēts un praktisks mērķis.

         Savukārt zemāka līmeņa Strēlnieks necieš zaudējumus un sev adresētu kritiku. Parasti viņš ir kā lektors, kuram patīk visus pamācīt, audzināt, norādīt, tiecas uz godalgām un atzinībām. Kā piemērs, tāds bija kādreizējās Padomju Savienības vadītājs Brežņevs, kas bija savu krūšu tēlu nokāris ar daudzām medaļām. Strēlnieks parasti pagriežas pret citiem ar visu savu korpusu, lai viņu novērtētu.

          Strēlnieki ir cilvēki, kas parasti plāno “savu vietu zem Saules”, tāpēc jau iepriekš zina ar ko nodarbosies, kāds būs viņu darbības lauks dzīvē. Uguns un Zemes apvienojums padara Strēlniekus burtiski nelokāmus.

        Ja Jupiters Strēlnieka dzimšanas kartē ir negatīvs pēc sava karmiskā statusa, tad Strēlnieks būs  izteikti sīkumains savās personīgajās interesēs un tiklīdz tas skar viņus, tad Strēlnieks sāks visus “bradāt ar saviem nagiem”.

          Tipisks Strēlnieks bija Čērčils, kas jau 17 gadu vecumā zināja, par ko kļūs pieaugušā vecumā. Viņa tēvs labi pārzināja astroloģiju un to mācīja savam dēlam, tāpēc varēja izskaitļot. Ārēji viņš bija rupjš, neciešams cilvēks, kas precīzi sevī atspoguļoja gan Uguns stihijas ietekmi, gan Zemes stihijas ietekmi.

           Izcili Strēlnieki bija: Nerons, Bēthovens, Heine, Rilke, Bloks, Ņekrasovs, Marija Stjuarte.

         Augstākais līmenis Strēlniekam – tie ir augsti garīgi cilvēki, mācītāji, kas pieturas pie kosmiskās hierarhijas – Skolotāji. Tie ir Kosmosa, garīgā likuma starpnieki, kuriem piemīt morālas un garīgas tiesības mācīt. Viņi ir misionāri, kas nesavtīgi izplata garīgās mācības. Tie ir skolotāji ar lielo burtu, kas nāk uz Zemes lai paņemtu uz sevis savu skolnieku karmu (Rama Krišna). Ja uz pasaules nebūtu Strēlnieku, tad mūsu pasaule būtu garīgi nabadzīgāka, jo katra zodiaka zīme pilda savu noteiktu garīgo misiju.

        Valstis, kas atrodas zem Strēlnieka zīmes: Itālija, Kazahstāna, Dienvidkoreja un Polija, kas pašreiz ir zemā līmenī, jo dēļ savas tirgošanās viņi ir kļuvuši tikai kā sīktirgotāji, jo zaudējuši savu augstāko nacionālo pašapziņu.

          Ja dzimšanas kartē Strēlniekā ir Jupiters ar negatīvu karmisko statusu un tur atrodas arī Lilita, tad var būt problēmas ar aknām, var veidoties slimības. Lai uzlabotu savu veselības stāvokli, tad Strēlniekiem ieteicams jāšanas sports, braukāšana ar riteni.

          Strēlniekiem pietrūkst mēra sajūtas uzņemot maltīti, tāpat arī lietojot dzērienus. Tāpēc nepieciešams sevi stingrāk kontrolēt un laicīgi apstāties. Strēlniekiem var veidoties alkatība, vēlme sagrābt sev, kas arī veicina slimību rašanos. Strēlniekiem būtu jāatsakās no steigas, labāk neko neēst pa ceļam, dodoties kaut kur. Ieteicams ieturēt diētu, kas stiprinās nervu sistēmu un asinsrites sistēmu. Ieteicams lietot govs pienu, olas, asus ēdienus. Pieļaujams lietot uzturā arī dzīvnieku barību, tāpat kā pārējām uguns zīmēm.

          No sporta veidiem Strēlniekam vairāk atbilst šaušana no loka, jāšanas sports, riteņbraukšana, medības.

         Strēlnieka zīmes skaitlis ir 23.

         Strēlnieka zīmes pamatproblēma ir apspiest sevī un pakļaut “zirgu”, kas ir viņa simbolā. Jo Kentaurs mēdz sevi brīžiem parādīt ne tajā labākajā veidā. Ja sieviete – Strēlnieks ir kādā iemīlējusies, tad neviens vairs netiks viņai garām, jo viņa konkurentes sabradās. Tā būs ļoti kaislīga un spēcīga sieviete. Ja viņa kaut ko ir ieņēmusi galvā, tad to vairs nav iespējams mainīt.

        Karmiskais uzdevums – nodot cilvēkiem augstākās zināšanas, būt par augstāko ideju starpnieku, kļūt un būt par garīgo skolotāju. Strēlnieks izšauj savu bultu garīgajos augstumos un tādā veidā saņem pieeju pie zināšanām un sistēmām no kosmosa, kuras viņam jānodod fiziskā formā, lai iedvesmotu pārējos Zemes iedzīvotājus ar augstāko Kosmisko Uguni.

         Dzīvoklī ar Strēlnieku ir saistīta lodžija, balkons. Ne par velti visi ideoloģijas līderi demonstrācijās ziņo no balkoniem, ja nebija tribūnu, jo balkons simbolizē telpas un horizonta paplašināšanu. Protams tas neliecina, ka Strēlniekam tagad jāguļ balkonā.

         Kāda ir sadarbība Strēlniekiem ar pārējām zīmēm? Ar Ūdensvīriem ir lieliska draudzība, Aunus viņi kaislīgi mīl, bet Strēlniekus mīl Lauvas. Var būt veiksmīgas laulības ar Dvīņiem, jo viņi papildina Strēlnieku, tā kā ir 7.zīme skaitot no Strēlniekiem. Dvīņi spoguļo Strēlnieku. Toties Vēzis Strēlniekam ir kā nāves zīme, veicina mainīties, transformēties. Vēzis tās ir tradīcijas, saknes, tāpēc visi garīgie skolotāji ņem par pamatu senās tradīcijas. Jaunava Strēlniekam būs priekšnieks vai varbūt parādīs konkrētus mērķus, toties Strēlnieks Jaunavu veicina iepazīt savas saknes, dzimtas tradīcijas, godāt tās. Priekš Zivīm Strēlnieks būs kā vadītājs, bet Svariem kā informācijas avots. Tā kā Skorpions ir blakus Strēlniekam, tad viņš ir kā slepenais ienaidnieks, Strēlnieks ne vienmēr sapratīs Skorpionu.

  Materiāls sagatavots no P.Globas lekcijām.