Vēzis

Sākas 21/22.jūnijā līdz 23/24.jūlijam. Tā ir pirmā ūdens stihija. Tā ir sievišķā zīme (Iņ) un ceturtā zodiaka zīme. Zināšanai – visas pāra zīmes ir sievišķās, bet nepāra – vīrišķās. Tāpēc, dabīgi, ka Vēzis harmoniskāk izpaudīsies sieviešu dzimtes pārstāvēm. Vīrieši Vēži būs nedaudz sievišķīgi, pārsvarā arī emocionāli.

             Vēzis ir saistīts ar laiku, īpaši, ja paskatās uz senatnīgo Vēža izskatu. Vēži izjūt laiku sevī iekšpusē. Tas ir kā izzināšanas koks, kā saknes, laika gredzeni.

             Vēža zīmi pārvalda Mēness, bet augstākā līmenī tā ir Izīda. Mēness dod tieksmi uz dziļu pasaules noslēpumu izzināšanu, iekšējo pilnveidošanu un pašanalīzi. Tipiski Vēži ir ļoti emocionāli, uzņēmīgi, iekšēji mainīgi, ļoti atkarīgi no apkārtējiem. Viņiem piemīt savveidīgas bruņas, kas ir kā aizsargs pret ielaušanos viņu iekšējā pasaulē.

           Eksaltācijā atrodas Jupiters. Vēzim būtu jāatbrīvojas no savām bruņām, jāiziet no “savas” mājas, jāatbrīvojas no saviem kompleksiem un jākļūst par skolotāju, par paraugu citiem, garīgo līderi, garīgo autoritāti. Tikai šādā veidā var notikt Vēža izaugsme. Ja tas nebūs, tad viņš ātri zaudēs savus spēkus un sagrūs. Vēžiem nav vitālās enerģijas, biolauka, kas padara cilvēka dzīvi interesantu, viņi izjūt bezspēcību, kad pārstāj strādāt pie savas eksaltētās planētas.

            Izdzīts ir Saturns un Urāns. Saturns dod smaguma sajūtu, kad nav sava iekšējā kodola, izjūt ierobežojumus, iekšēju smagumu par to, ka nav šīs savas sistēmas, tāpēc viņi ir ievainojami. Vēži uzreiz slēpjas savās bruņās. Var būt milzīgas bailes no šaurām telpām, slēgtām telpām – klaustrofobija. Bailes palikt vienam, tāpēc ir tieksme pieķerties citiem. Vēži neprot būt brīvi, viņi jūtās kā važās ieslēgti, neprot savākties. Tomēr viņiem patīk spēlēt uz stingro sistēmu, tāpēc no citiem prasa stingru disciplīnu un kārtību, kaut arī paši ir izlaidušies. Vēžiem ir raksturīgi piekasīties citiem. Vēži tēlo, ka jābūt godīgiem, kārtīgiem, jābūt mērķim, dzīve bez mērķa ir bezjēdzīga. Bet pašam Vēzim mērķa nemaz nav.

            Kritienā atrodas Marss (tā ir planēta, caur kuru viņi degradē). Tēlojot spēcīgu personību notiek degradācija. Šeit komplekss izpaužas nežēlībā pret vājajiem un apvainotajiem, gļēvulība spēcīgu personu priekšā, dominē gļēvums un zemiskie instinkti, vēlme būt par spēcīgu par jebkuru cenu. Vēžiem ir jāaudzina sava griba, viņiem jācīnās par ticību, jāaizstāv vājākie un tradīcijas.

           Vēzis ir pasīvs apcerētājs, patīk būt pie dabas, īpaši ūdenskrātuvju tuvumā. Viņš ir cieši saistīts ar vecākiem un dzimtu vispār. Vēži labi izjūt saikni caur gadsimtiem. Dvīņi to izjūt kontaktu līmenī, bet Vēži izjūt caur savu dziļo uztveri. Senatnīgais simbols ir koka saknes, zināšanu koks. Smalkā psiholoģiskā daba ļauj sajust visa notiekošā plūsmas un nianses. Starp viņiem ir daudzi talantīgi dzejnieki, rakstnieki, vēsturnieki, arheologi, arhivāri, astrologi, ekstrasensi, komedianti – tā izpaužas Mēness, kas uzņem jebkuru situāciju no ārējās pasaules un tūlīt pat to atspoguļo. Tāpat kā visas ūdens zīmes, Vēžiem piemīt dziļa emocionalitāte, būtiska uztveršana, transformē visu un laiž cauri savai dvēselei. Vēži ir ļoti intuitīvi. Tieši intuīcijas līmenī viņi spēj uzminēt cilvēku stāvokli, kas palīdz viņiem izdzīvot.

           Tipisks šīs zīmes pārstāvis spēj aizrakties līdz jebkurām saknēm notiekošajam. Šīs zīmes pārstāvjus izceļ ar iekšēju nepiespiestību, bērnišķību, infantilismu, smalku humora izjūtu. Zemākās zīmes izpausmes – piemin daudz ko ar ļaunu, piemīt melīgums, gļēvums, untumainums, nodevība un aizdomīgums. Viņi var būt kā piedzīvotāji, viņiem ir izteikta pieķeršanās un nodevība. Patīk izlikties par nabadziņiem, piemīt stabili nelabi ieradumi, diezgan skopi.

         Tā ir zīme, caur kuru ienāca ļaunums uz Zemes Angra-Manju (tulkojumā sātans, lucifers). Tāpēc šīs zīmes pārstāvji var būt vislielākie nodevēji. Vēžiem raksturīgi arī agresijas, ļaunuma un histērijas uzliesmojumi. Ātrā apvainošanās un paaugstinātā ievainojamība var pāraugt kompleksos. Ar Vēzi var būt ļoti grūti kontaktēt, īpaši, ja sarunu biedrs aizskāris sāpīgu vietu, tad Vēzis tūlīt pat var noslēgties. Ļoti bieži Vēži tiecas tēlot spēcīgu personību, bet iekšēji viņi ir vāji, gļēvi. Vislabāk viņiem vajadzētu nodarboties ar sportu, tā viņi atstrādātu kritienā esošo Marsu.

       Augstākā līmenī – tā ir zīme, kas redz visas apkārtējās pasaules nelietību, redz to cauri, zina visus cilvēces netikumus un piemīt augstas patriotisma jūtas. Tā būs tā personība, kas nekad nepaslēpsies un nenoslēgsies no citiem. Tas jau vairs nebūs kā parasts Vēzis, bet gan Krabis, kas uzvēlis uz sevis visus pasaules netīrumus, kas centīsies ielauzties apvalkā, bet viņš saglabās savu tīrību, pērli savā dvēselē, vienmēr nonāks līdz mērķim. Tāpēc nekad nepievērsiet uzmanību Vēža ārējām izpausmēm. Vienmēr centieties ieskatīties viņa būtībā, jo Vēža patiesās izpausmes var jums sagādāt vilšanos. Ja jums ir viens priekštats par viņu, tad būtība var būt pilnīgi cita. Reizēm ārēji viņš var būt visu laiku netīrumos, bet, ja radīsiet dinamiku, liksiet izlīst no bruņām, tad jūs redzēsiet kā viņš atkailinās savu būtību – viņš jums atklās augstākās klases zeltu. Tomēr ne katrs spēj Vēzi izaicināt uz atklātību. Vajag it kā atbilst viņam iekšēji. Piemēram, ja Dvīnis ir ārējo procesu indikators, kas notiek jums apkārt, viņš ir kā jūsu firmas spogulis, tad Vēzis ir jūsu būtības spogulis, cik pēc būtības jūs atbilstat viņa prasībām. Tāpēc tieši Vēži spēj uztvert jebkuras situācijas dziļumu, viņi ir kā jebkuru procesu indikatori, kas notiek pasaulē. Ja Vēzim kaut kas nepatīk, tad tā tas patiešām ir. Šim cilvēkam ļoti svarīgs ir pirmais iespaids. Tajā līmenī: der vai neder. Viņiem var piedāvāt milzum daudz situāciju, piemērus, iespējas pēc izvēles, bet Vēzis momentā visu novērtē un iekšēji pārbauda: “Der? Viss sagāja, sakrita”. “Nesakrita” – viņš to noraida, atkāpjas, sāk melot. Tiesa gan, viņš nepievērš uzmanību meliem, tas tikai tā starp citu, galvenais lai ir būtība. Ja nesakrīt, tad viņš atgriezīsies pie tā pēc kāda laika.

        Vēzim jebkurš uztraukums izraisa iekšējo orgānu darbību traucējumus, īpaši ievainojams kuņģis. Ja Vēzis nervozē, tad viņam vēlāk ir ļoti grūti uzņemt barību. Tāpēc ēdināšanai jāpievērš īpaša uzmanība. Pie tam, daudzi Vēži izjūt sāta sajūtu vēl pirms barības uzņemšanas. It kā viņš ir izsalcis, ja visu savākt uz galda, radīt noteiktus apstākļus, tad viņš jutīsies paēdis, jo būs uzņēmis enerģiju skatoties uz barību vien. Vēžiem nav ieteicami konditorejas izstrādājumi lielos daudzumos, kas pirmkārt jau bojā zobu emalju. Pirms miega vislabāk izdzert glāzi auksta ūdens un neuzņemt barību vairākas stundas. Ļoti daudziem Vēžiem garšo dzeramais ūdens.

        Vēžiem jāizvairās lietot uzturā produktus, kas izraisa rūgšanas procesus, tanī skaitā karstu maizi. Ieteicams lietot zivju ēdienus, graudaugus, kazas pienu. Vēžiem pat pašiem vairāk garšo kazas piens nekā govs piens. Jo Vēzis sevī nes mātišķo sākumu. Nav ieteicams lietot vīnus un spirtotos dzērienus. Nekādā gadījumā nevajag pārtraukt Vēža maltīti, jo tas var negatīvi ietekmēt viņa veselību.

          Uz cilvēka ķermeņa Vēzis projicējas uz krūškurvi. Tā kā Vēzis ir sievišķā zīme, tad tieši sievietes, pirmkārt tiecas slēpt savas krūtis, jo tā izpaužas Saturns, kas ir izdzītā stāvoklī. Vīrieši – Vēži tieši otrādi tiecas atkailināt savas krūtis, jo vīrišķā planēta Jupiters šeit atrodas eksaltācijā.

         Vēža gars izpaužas caur krūtīm, tāpēc Vēžiem īpaša uzmanība jāpievērš šai ķermeņa daļai, jāuztur muskuļu tonuss. Pretējā gadījumā var būt sajūta, ka it kā kaut kas spiež iekš krūtīm, viņš nespēs izturēt ārējo enerģētiku, kas ir apkārt. Būs jāveido sevī ļoti spēcīgu iekšējo kodolu. Jebkurā gadījumā, Vēžiem ir ļoti grūti noturēt sevī visas enerģijas, vienmēr nepieciešams muskuļu karkass, jo Marss atrodas kritienā šajā zīmē. Tāpēc īpaši ir jāattīsta muskuļi.

           Vislabāk savus spēkus var atjaunot pie ezera, īpaši, ja ir iespēja apcerēt tajā Mēness atspulgu.

          Senā vēsture

          Ļoti sen, aptuveni pirms 8 tūkst. gadu atpakaļ bija Vēža laikmets. Par šo laiku praktiski nav saglabājušās liecības. Tas notika tajā laikā, kad beidzās lielie plūdi, kuru rezultātā Zeme bija applūdināta un liela daļa cilvēces aizgāja bojā. Senās tradīcijas glabātāji tika iznīcināti. Tikai dažas liecības ir saglabājušās atmiņās un pats svarīgākais, cilvēces ģenētiskajā atmiņā. Divu tūkst. gadu garumā cilvēces ģenētiskā atmiņa bija atjaunota un cilvēce no aizmirstības perioda, pilnīgas degradācijas sāka progresēt. Šī laikmeta laikā bija nepieciešams it kā atgriezties un sarauties vienā punktā, apzināt pagātni un no jauna novērtēt visus savus senos grēkus, savu ģenētisko un karmisko atmiņu, novērtēt sevi un visu cilvēci, lai izietu jaunā attīstības līmenī. Atmiņas par šo laikmetu saglabājušās tajā civilizācijā, kas saglabājusies arī mūsdienās, kas vēl aizvien ir tās idejas glabātāja, kura tika izveidota Vēža laikmetā. Tā ir hindu civilizācija. Tā ir viskonservatīvākā un visaptverošākā civilizācija. Tā ir vismistiskākā un tanī pašā laikā racionālākā civilizācija, kas saistīta ar pagātni, ļoti atkarīga no pagātnes civilizācijas. Tā uzliek savu nospiedumu uz jebkuru, kas dzimis šajā zīmē, bet uz civilizāciju vēl jo vairāk.

         Lai Vēzis varētu attīstīties, viņam ir jāatgriežas atpakaļ. Viņi virzās atpakaļ tādēļ, lai ietu uz priekšu. Viņi necieš bezmērķīgu attīstību tāpat vien. Viņi ļoti ilgi mokās savās šaubās, iet atpakaļ, novērtē pagātni: “Vai es izdarīju pareizi”, moka sevi un citus ar savām šaubām un iekšējām svārstībām. Tā iemesla dēļ ar Vēžiem ir grūti sarunāties. Viņi izved gan sevi, gan citus ar savu dubultošanos. Tomēr šī dubultošanās ir atšķirīga no Dvīņiem, jo Dvīņi jau sākotnēji ir divējādi. Viņi ir divi cilvēki: viens mirstīgs, bet otrs nemirstīgs. Vēzis, neskatoties uz savām svārstībām, vienmēr ir viens un tas pats, viņš ir vienāds, atrodas pats sevī. Lai viņš spētu izprast pats sevi viņam nepieciešams atgriezties atpakaļ, atgriezties pie sevis. Viņš vienmēr baidās daudz ko zaudēt, baidās nepaspēt, baidās nokavēt un vispār baidās no visa. Tāpēc viņam ir svarīga aizsardzības sistēma. Savu aizsardzību Vēzis izveido jau sākotnējā stadijā, kuru uzskata par pašu svarīgāko, tas ir savas mājas līmenī. “Mans nams, mans cietoksnis”. Tāpēc Vēzim visam ir jābūt kārtībā mājas līmenī, ģimenes līmenī. Ja Vēzim mājās nav viss kārtībā, tad tas nozīmē, ka Vēzim nav kārtībā ar nervu sistēmu: vai nu viņš ir smagi slims vai slepeni visus ienīst. Lai nu kas, bet mājai un ģimenei Vēzim ir jābūt svarīgākajam dzīvē, mājās jābūt visam kārtībā. Ja Vēzim nav mājas, tad viņš ir vientuļnieks. Nav tradīciju, nav aizsardzības bruņas, viņš ir neaizsargāts, viņu var paņemt ar plikām rokām.

         Vēzis parasti būvē aizsardzības sistēmu visos līmeņos. Viņam jābūt aizsargātam no visiem neparedzamiem apstākļiem, bet tas prasa no viņa visu iekšējo rezervju mobilizāciju, lai brīdinātu par briesmām. Tas nozīmē, ka Vēzim ir jābūt attīstītai intuīcijai, kas spēj aizsargāt viņu no neparedzamām situācijām. Daba palīdz Vēzim un to, ka viņam pietrūkst sākotnējo spēku, tiek kompensēts ar intuīciju un priekšnojautas uz jebkurām briesmām. Pateicoties tam, Vēzis spēj ātri un veikli izvairīties no briesmām. Un varbūt, ja nebūtu notikusi tā briesmīgā katastrofa, kas notika kaut kad Vēža laikmeta sākumā un satrieca visu mūsu civilizāciju, visu mūsu Zemi, tad varbūt cilvēks, kas dzimis zem šīs zīmes neuztvertu dzīvi tik traģiski. Jebkuram Vēzim ģenētiskajā atmiņā ir iekodētas bailes no neizbēgamā, bailes no likteņa, kuru piedzīvoja visa cilvēce un visas dzīvās radības Vēža laikmetā, kad mums visiem tika aprauti spārni un lika nolaisties uz Zemes, un būt vēl zem ūdens. Visu civilizāciju iznīcināja par visiem mūsu grēkiem. Tāpēc cilvēkiem, kas dzimuši zem Vēža zīmes, kas tieši izdzīvo savā dzīvē vienu un to pašu mistēriju, tās ir pastāvīgas bailes no pagātnes, no neizbēgamā. Tāpēc viņi vienmēr baidās zaudēt to, kas viņiem pieder, tāpēc Vēži šķiet ļoti skopi cilvēki. Patiesībā saviem cilvēkiem viņi nežēlo neko. Pajautājiet jebkuram Vēzim, vai tad Vēzim nepatīk dāvināt dāvanas, īpaši saviem tuvākajiem? Tieši otrādi, Vēzis slepus, klusi vienmēr pajautās, kas cilvēkam vajadzīgs un uzdāvinās dāvanu vajadzīgajā brīdī. Protams, Vēzis neatdos to pašu dārgāko, kas viņam šķiet ļoti vērtīgs, jo viņam tās ir atmiņas un izsauc asociācijas par kaut ko. Tāpēc Vēži vienmēr glabās savas bērnības lelles, bērnu rotaļlietas, kaut kādas grāmatiņas ar atmiņām, smaržu pudelītes un tās dāvanas, kuras viņiem dāvināja viņu pirmā mīlestība. Viņi vienkārši tās reizēm izvelk no veciem koferiem, skatās un ķer kaifu, kā no narkotikām, gremdējoties atmiņās.

         Viņiem patīk kolekcionēt vīnus un spirtotos dzērienus, lai varētu pacienāt tos, kas kādreiz atnāk ciemos. Vēži ir ļoti viesmīlīgi, kaut arī šķiet ļoti noslēgti. Tomēr viesmīlīgi viņi ir tikai savā teritorijā. Ja Dvīņiem patīk izbraukt uz citu rēķina, tad Vēžiem nē.

          Vēžiem patīk pašiem sevi nodrošināt. Ļoti reti kad iesaistās parādos, viņiem nepatīk aizņemties, jo viņiem prātā ir iekodētas bailes: “Bet ja nu nespēšu atdot”. Nepatīk melnie laiki, tāpēc vienmēr uzkrāj nebaltai dienai. Viņiem vienmēr ir kaut kas paslēpts, pat tad, ja Vēzis saka, ka viņam nav naudas, tas nozīmē, ka viņam tās ir vairāk kā vajag. Tieši pēc viņiem var atrast dārzā apraktu metāla lādīti ar zelta monētām vai dārglietām. Ja jums vectētiņš ir Vēzis, tad izdariet secinājumus. Pat, ja viņš nomirs saplēstās drēbēs, tas nozīmē, ka viņam zem grīdas glabājas zelts, briljanti.

           Vēzis reti kad izmanto savus dārgumus atšķirībā no Vērša.

          Precesijas ass nobīde jau ir notikusi vairākas reizes pa visu Zodiaku. Cilvēce uz Zemes parādījās aptuveni 100 tūkst. gadu atpakaļ. Tas nozīmē, ka jau ir pagājuši 4 cikli. Pamatā zīmes raksturojums tiek noteikts pēc iepriekšējā cikla. Tāpēc pēc katra cilvēka uzvedības, psiholoģijas, rakstura, kas dzimis zem jebkuras zodiaka zīmes, var spriest par to, kā nodzīvojusi cilvēce iepriekšējā laikmetā, jo mūsos ļoti daudz kas ir iekodēts ģenētikā. Uz to zoroastrieši īpaši pievērsa uzmanību, jo tieši ģenētiskā attīrīšanās bija viens no svarīgākajiem cilvēka uzdevumiem šajā dzīvē. Bet Vēzim vēl jo vairāk, jo Vēzis ir ģenētikas glabātājs, pagātnes glabātājs. Tāpēc, ja iepriekšējais Vēža laikmets bija smags, traģisks, tad arī Vēži visu dzīvi uztver ļoti smagi, tāpēc arī privātajā dzīvē viņi ir smagi cilvēki. Dzīvot ar viņiem nav viegli. Viņi nervozē par katru sīkumu, krīt histērijā par sīkumiem un viņiem ļoti grūti doties izbraukumos, ja arī dodas, tad var izvest citus par atpakaļ biļeti. Viņiem ir svarīgi, lai būtu nopirkta atpakaļ biļete laicīgi. Nekāda avantūrisma, visam jābūt aprēķinātam, kaut arī Vēžiem patīk pārmaiņas, tomēr viņus vada Mēness.

         Viņi būtu pilnīgi citi cilvēki, ja iepriekšējā Vēža laikmetā cilvēce būtu cīnījusies par savu izdzīvošanu, ja tas laikmets būtu saistīts ar labklājību, tradīciju uzplaukumu. Tad Vēži būtu jautri, kā bērni, vienmēr būtu paklausīgi, spējīgi uztvert, ar lieliskām spējām. Viņiem nebūtu traģisma sajūtas, viņos būtu gan žēlsirdība, gan līdzjūtība pret visiem, viņi vienmēr atrastos plūsmā, viņiem būtu vienmēr stabila ģimene.

         Tagad Vēži ir tādi, kas nevar dzīvot vienā vietā, viņi ir klejotāji. Pat, ja viņiem ir ģimene, tik un tā viņi visu laiku sajūt traģismu, neizpratni, atsvešinātību. Tāpēc visai cilvēcei, par cik mazais spoguļo lielo, jādzīvo šajā laikmetā tā, lai mūsu senčiem nebūtu sāpīgi, lai viņi nenestu uz sevis smago pagātnes nastu.

        Vēža skaitlis – 20. Skaitlis 20 ir saistīts ar mantošanu, tradīcijām. Jebkurā baznīcā eksistē “divdesmitnieks” – divdesmit cilvēki kopienas sargātāji.

          Vēža karmiskais uzdevums:

       Cilvēku, kas dzimuši zem Vēža zīmes karmiskais uzdevums ir izzināt savas dzimtas noslēpumus, savas saknes, attīrīt savu pirmavotu un ar to arī sabiedrību no dubļiem.

         No pārtikas zem Vēža zīmes ir olas, zosis, pīles, pats vēzis, krabis, arbūzi, melones, gurķi, kabači. Vēžiem patīk Lauvas pārtika – rieksti, saulespuķu sēklas.

          Sporta veids – airēšana, kur ir divi airi. Tieši tāpēc Vēžiem ir jāattīsta savs krūškurvis, krūšu muskuļi.

        Pats mājoklis ir saistīts ar Vēža zīmi. Mūsu mājas tas jau ir Vēzis, jo caur mājām tiek nodota visa iedzimtība, iezīmes, ģenētiskā atmiņa, mūsu dzimtas koks. Ja ir mājas, tas nozīmē, ka ir saknes, ir tradīcijas, ir uz ko balstīties, ir ko atcerēties. Saturns Vēzī ir izdzītā stāvoklī, tāpēc mums tiešām gribas, lai mūsu mājas būtu kā cietoksnis – “Manas mājas – mans cietoksnis”. Bet arī visa māja tiek iedalīta 12 zodiaka zīmēs. Ar Vēzi tieši saistīta vanna, senatnē – pirts. Vanna ir spēka vieta Vēzim. Vēžiem patīk nevis vienkārši ielīst vannā, viņi tur nevis vienkārši mazgājas, bet gan apdomā. Tieši tā arī uzvedās tie cilvēki, kuriem Vēža zīmē kaut kas atrodas. Tieši šīs zīmes pārstāvji necieš apvienoto sanitāro mezglu, viņiem tas ir ļoti sāpīgs jautājums, jo tualete atrodas zem Skorpiona zīmes.

        Klozetpods ir spēka vieta Skorpionam. Tāpēc skorpioniem tur atrodas grāmatu plaukti, afišas, viņi tur pavada vairāk laiku nekā vajag.

      Piemēram, Vērši labāk jūtas vai nu bibliotēkā vai kad atver ledusskapi, kurā viss ir. Viņi atver, paskatās, ka viss ir un saņem apmierinājumu.


 Materiāls sagatavots no P.Globas lekcijām.