Vērsis

Saule Vērša zodiaka zīmē atrodas no 20/21.aprīļa līdz 21/22.maijam. Vērša zīme attēlojas kā aplis, kas apzīmē matēriju, iemiesoto pasauli. Virs apļa eksaltē Mēness.

Šajā zīmē dzimušo cilvēku kosmiskais uzdevums – uzlikt punktu šajā aplī. Punkts – bezgalīgās taisnes projekcija, gara projekcija noteiktā apvalkā. Tas nozīmē, ka Vēršiem nepieciešams iedzīvināt savu matēriju, būt nevis vienkārši materiālistiem, bezjēdzīgi uzkrāt kaut ko, bet cilvēkiem, kas nodarbojas ar garīgām praksēm, uzkrāj un novērtē garīgumu, garīgo formu piepilda ar saturu.

Zoroastrisma simbols – trauks, kas piepildīts ar matēriju. Šajā simbolā var ieraudzīt arī Vērsi ar zelta ragiem.

Vērsis ir sievišķā zīme. Vērsis ir Zemes stihijas pirmās izpausmes līmenis. Zemākajā līmenī tā ir zīme, kas uzkrāj materiālos labumus. Šis līmenis var izraisīt slimības. Augstākajā līmenī jau būs arī zināšanu un garīguma uzkrāšana. Zemes stihija Vērsim dod pragmatismu, lēnīgumu, konservatīvismu.

Vērša pārvaldnieks ir Venēra, viņa veido šo zodiaka zīmi. Otrs pārvaldnieks ir Hīrons, kas vēl nav izpaudies. Venēra dod Vēršiem īpašu pievilcību. Sievietēm var būt lielas “govju” acis, harmoniska figūra, pilnīgas lūpas, vaigos bedrītes. Vērši labi izjūt ritmu un formu, viņi var būt labi skulptori un muzikanti. Reizēm Vērši mēdz būt neveikli, īpaši, ja viņiem Venēra horoskopā ir negatīva, tad viņiem ļoti grūti savākties telpā.  

 Vērša zīmē izdzīts – Plutons un Marss. Plutons Vēršiem dod milzīgu enerģiju, gigantisku spēku. Vērši visvairāk baidās no liela pūļa, masu pasākumiem, dažādām dabas stihiju katastrofām, dumpja. Marss dod lielas kaislības, neapmierinātību, mežonīgu un aklu greizsirdību, afekta stāvokli, visu graujoša enerģija. Labākajā gadījumā Vērši apzinās savu vājumu un cīņu ar sevi, viņiem ir tieksme cīnīties, bet grūti būt visu laiku aktīvam, bieži izjūt savu neveiklību, no kaut kā visu laiku baidās. Sliktākajā gadījumā trenē savus muskuļus, nodarbojas ar kultūrismu, tēlo spēcīgu personību.

Kritienā atrodas Urāns. Vēršiem ir vēlme visu izmainīt, padarīt pilnīgu pēc saviem ieskatiem, glābt pasauli. Caur negaidītiem notikumiem, neparedzamām situācijām notiek šīs zīmes degradācija, kad ir vēlme visu sagraut. Sliktākajā gadījumā Vērši krīt galējībās, baidās no reformām. Labākajā gadījumā Vērši kļūst par psihologiem, psihoanalītiķiem, spēj izprast sarežģītas dzīves situācijas.

Eksaltē – Mēness. Tā ir Vērša iespēja augt caur Mēnesi, tas ir – tuviem cilvēkiem, caur dvēseli, jūtīgumu, spēju smalki uztvert. Vērsim no stūrgalvīga Venēras komforta jāpāriet uz jūtīgumu, smalkumu, tad viņš spēs augt un pilnveidoties. Mēness dod Vērsim poētiskumu, smalkumu jūtās. Tieši tas ir vajadzīgs Vērsim, lai viņš pārstātu būt ietiepīgs un ieciklējies uz savu komfortu, savu matēriju, naudu. Vērsim vajag poēziju, mūziku. Mēness dod stimulu pilnveidoties caur sajūtām, sevis izpausmi plastikā, emocijām, intuīciju, jūtām. Vērsim vajag lielu ģimeni.

Vēl ir planēta Vulkāns, kas kādreiz stāsies Hīrona vietā. Vulkāns ir augstākais kosmiskais likums un cilvēku pārcelšanās citos dzīves apstākļos Kosmosa telpā. Vulkāna funkcija sāka izpausties 20.gadsimtā, kad parādījās ideja par cilvēku pārcelšanos uz citām planētām. Pagaidām šo planētu nevar atklāt, jo viņa atrodas ļoti tuvu Saulei un visu laiku tās staros. Vienīgais laiks, kad to var atklāt, tas ir pilna Saules aptumsuma laikā.

Parasti cilvēki, kas dzimuši šajā zīmē ir apgaroti, pamatīgi, stabili, labi plānotāji un ir saimnieciski. Viņiem patīk spriest no labuma gūšanas viedokļa. Vērši reti kad maina savu pārliecību. Viņi ir jūtīgi, bet visu pārdzīvo dziļi iekšā, kaut arī ir maigi un pacietīgi. Jebkurā gadījumā viņi tiecas uzkrāt gan naudu, gan informāciju. Tas ir Vērša attīstības pamats.

Vērsim raksturīgi visu darīt savām rokām. Sievietes Vērši ir labas saimnieces, patīk mājas, bet vīrieši pielaidīgi un pacietīgi. Ja vēl Vērsī atrodas Marss, tad viņus ļoti grūti izsist no līdzsvara. Ja uz Vēršiem uzspiest, tad viņi spītīgi turēsies pretim un šai spītībai nebūs gala. Tas būs līdzīgi kā saspiest atsperi: no sākuma viņu saspiež, bet pēc tam viņa atspiežas un visu sagrauj savā ceļā.

Bieži Vērši iet politikā, kur viņi ir ļoti konservatīvi. Spēja dziļi izjust var realizēties meditācijā, mākslā. Vēršiem ir ļoti svarīga intīmā dzīve, viņi labprāt nododas baudai, viņi ir auglīgi. Vērši ir arī ļoti uzticami savam partnerim.

Vēršiem patīk apcerēt, kad viņiem ir kaut kas daudz: nauda vai kartupeļu maiss. Zemāka līmeņa Vēršiem patīk apcerēt dārgumus. Viņiem riebjas visu aprēķināt, vairāk patīk barteris: tu man, es tev. Viņi ir lietišķi cilvēki, bet viņiem viss ir ļoti konkrēts. Vēršiem ir svarīgi zināt: “Cik man no tā būs šeit un tagad?” Tikai tad viņi strādās ne aiz bailēm, bet aiz sirdsapziņas. Viņi prot un viņiem patīk strādāt, ieguldīt, pie tam, jo vairāk strādā, jo vairāk mīl darbu. Bieži mēdz būt īsti profesionāļi.

Zemākajā līmenī Vēršiem raksturīgs skopums, stulbums, apspiešana, inertums, uzkrāšana dēļ uzkrāšanas, rijība, liela greizsirdība, kur sākotnēji Vērši noslēdzas sevī, bet pēc tam uzsprāgst. Kad Auns ir greizsirdīgs, tad viņš uzreiz krīt histērijā, laiž dūres pa gaisu, var pēkšņi sasist šķīvi kādam uz galvas un viņam dusmas pāriet. Bet Vērsis nē, kamēr nenositīs, tikmēr nenomierināsies, var pat nonākt afekta stāvoklī. Var sākties pat kāda mānija, tā kā Plutons ir izdzīts. Auniem parasti visi sitieni ir pa galvu. Ja kaut kas notiek, tad ar galvu, bet Vērsim tā nav. Viņš ilgi uzkrāj enerģiju, bet pēc tam uzsprāgst. Vērši vairāk mīl žņaugt greizsirdības lēkmē, jo Vērsim atbilst kakls.

Vēršiem piemīt ēdiena kults, viņi prot labi gatavot ēst. Viņiem ir svarīga mērenība ēšanā. Viņiem patīk uzklāt galdu. Vēršiem ir svarīgi, lai viņiem būtu kaut kas savs: sava dakšiņa, sava karote. Ēšanas procesā jāizvairās no uztraukumiem, steigas, liekiem pārdzīvojumiem, savādāk var aizrīties. Bieži vien Vērši ir rijīgi un ēd, nesagremojot ēdienu.

Augstākiem Vēršiem patīk apcerēt skaistas ainavas, gleznas, dejas, klausīties klusu un mierīgu mūziku. Tāpēc, ja jūsu vīram – Vērsim sāk izplesties nāsis un viņš piepildās ar greizsirdības indi, tad steidzami ieslēdziet mierīgu mūziku. Centieties, lai apkārt nebūtu sarkanās krāsas, jo sarkanā krāsa saistīta ar Marsu. Nedod Dievs, ja pati būsiet sarkanā apģērbā, tad jums var kļūt arī kakls sarkans.

Vēršiem nav ieteicams lietot asus un aptaukošanos veicinošus produktus, tas ir miltu ēdienus. Tomēr dažiem Vēršiem garšo asi ēdieni, īpaši, ja kaut kas atrodas Aunā, piemēram Venēra. Vēršiem ļoti garšo kartupeļi, tomēr viņiem jāņem vērā, ka pārāk liela cietes lietošana var izraisīt cukura diabētu, tā kā Vēršiem jau tāpat ir nosliece uz šo slimību, īpaši, ja ir negatīva pēc sava statusa Saule. Vēršiem vairāk ieteicams lietot piena produktus, graudaugus, putras.

Vēršiem ļoti patīk restorāni vai ēdināšanas iestādes. Viņiem mājās vienmēr ir noliktava. Kad Vērši kaut kur dodas, tad paņem ēdienu līdzi uz nedēļu, kaut arī brauc tikai uz vienu dienu. Viņiem būs vislielākā soma, kas piepildīta ar pārtikas produktiem, kas vēlāk sāk bojāties un tie ir jāizmet. Protams, ka tas viņus ļoti uztrauc. Tiklīdz Vērši nedabū laicīgi paēst, tā viņiem sākas nervozs stāvoklis, nervu tika, pat drudzis. Īpaši, ja pēc iedzeršanas nav uzkodas. Starp citu, Vēršiem ir kaitīgi dzert bez uzkodas, jo viņi ātri noreibst. Bet, ja uzkož, tad var izdzert veselu spaini.

Liela loma Vēršu dzīvē ir ieradumiem. Vēršiem ieteicams veikt regulārus fiziskos vingrinājumus, jo Vēršiem ir nosliece uz aptaukošanos. Tiesa gan, viņi pieņemas svarā saglabājot formu. Īpaši tas novērojams ukraiņu tautai, kas ir dzimusi zem Vērša zīmes.

Tā kā Vērsim uz ķermeņa projicējas kakls un zods, tad Mēness tranzīta laikā pa Skorpiona zīmi, Vēršiem ieteicams veikt stiprinošu kakla un apkakles zonas masāžu. Vēršiem jāuzmanās no rīkles slimībām. Viņus bieži vien var mocīt asiņojošas smaganas, faringīti, mandeles, viņi bieži vien nevis runā, bet kliedz. Ievainojams arī ir vairogdziedzeris, kakls, augšējie elpošanas ceļi. Tāpat var būt problēmas ar nierēm.

Vērša skaitlis ir 15, summā dod 6, kas ir Venēra – harmonija.

Zem Vērša zīmes atrodas sakņaugi (kartupeļi, burkāni, u.c.), gaļa – liellops.

Dzīvoklī ar Vērsi ir saistīta bibliotēka, grāmatu glabātava, kā informācijas uzkrāšana. Bet mājās parasti tas ir ledusskapis, noliktava. Vērši tam velta milzīgu uzmanību.

Sporta veids – smagā atlētika.

Vērša valsts ir Ukraina, kur mīl garšīgi paēst, viņi ir ļoti viesmīlīgi, cenšas nevienu neapvainot. Tās ir labākās Vērša īpašības. Arī Šveice atrodas zem Vērša zīmes. Tur arī ir raksturīga uzkrāšana: bankas, seifi. Atšķirībā no Ukrainas, kur uzkrāj skaistumu, tur vairāk uzkrāj naudu. Ja Ukrainā ieejot jebkurā mājā tev uzliks galdā pēdējo, tad Šveicē diez vai tā izdarīs. Zem Vērša zīmes atrodas arī Zviedrija, kur ēdināšanai ir liela nozīme – “zviedru galds”. Kāpēc “zviedru galds”, nevis, piemēram, “vācu galds”? Jo Zviedrija atrodas zem Vērša zīmes – milzīga ēdienu izvēle. Tas pats ir arī Uzbekistānā, kur ir daudz tirgu, liela produktu izvēle.

Vērša karmiskais uzdevums – uzkrāt zināšanas, uzkrāt informāciju, lai vēlāk to varētu izmantot citi, radīt tādus mākslas priekšmetus, kas spēs izturēt laika pārbaudi un pat uzvarēs laiku.

Vērša laikmetā valdīja Ēģiptes civilizācija. Pēc tās radās sakāmvārds – “viss baidās no laika, bet laiks baidās no piramīdām”. Tās ir tās pašas piramīdas, kuras ir saglabājušās līdz mūsdienām. Tieši tāpēc Vēršu uzdevums – glabāt šo mūžību, Vērsis ir mūžības glabātājs. Tāpēc uz īsta, tīra Vērša nekas neiedarbojas. Tas ir tīrības, godīguma un sirdsapziņas pamats, Vērši ir mūžīgā sākuma glabātāji, kas neapgāna laiku. Tiek uzskatīts, ka, ja Vērša zīme horoskopā ir tukša, tad tie ir vistīrākie cilvēki, viņi ir mūžības glabātāji, viņi it kā glabā sevī to noslēpumu, kuru glabā piramīdas.


 Materiāls sagatavots no P.Globas lekcijām.