Planētu ietekme uz cilvēku veselību

Cilvēka horoskops ataino viņa karmiskos nopelnus, uzkrājumus un nākotnes mācību stundas. Katra planēta tajā laikā atrodas konkrētā zīmē, grādā, mājā. Tas dod ļoti plašu informācijas klāstu par cilvēku. Medicīnas astroloģija parāda potenciālās jeb iespējamās slimības, ja cilvēks nespēj tikt galā ar sevi, vai dzīves situācijām. Katra planēta atbild par kādu orgānu un tā funkcijām. Medicīnas astroloģijā slimību var iedalīt 3 stadijās: garīgā, psihiskā un fiziskā. Attiecīgi tās ir gara, dvēseles un ķermeņa slimības. Pārsvarā tās ir savstarpēji saistītas, pāriet no viena līmeņa citā.

Garīgās slimības neizbēgami izpaužas psihē, fiziskās slimības vissmagāk pārdzīvo psiholoģiskā līmenī, jo daudzas no tām ir dvēseles traumas ietekmē. Citiem vārdiem sakot, ja cilvēks ir iedomājies, ka kaut kam ir jānotiek tieši tā kā viņš ir iedomājies un ne savādāk, bet beigās citi tā nerīkojas vai dzīvē tā nenotiek, rezultātā cilvēkam ir pārdzīvojumi ar kuriem viņš netiek galā un tas sāk ietekmēt cilvēka fizisko ķermeni. Tikpat labi tā var būt smaga psiholoģiska trauma, fiziskas iedarbības rezultātā, piemēram izvarošana. Jebkuri pārdzīvojumi cilvēkam rada emocionālos blokus, kas noslāņojas viņa ķermenī. Rezultātā rodas aizsprostojumi, kur fiziskā līmenī veidojas slimības.

Viss mums apkārt ir enerģija, arī domas ir enerģija, tie paši pārdzīvojumi, emocijas ir enerģija. Pašas par sevi domas ir neitrālas, tikai cilvēks pats ar savām domām rada iedalījumu vai tas ir labs vai slikts un ar savu spēju slikto pārmainīt uz labo caur piedošanu. Cilvēka ķermenī ir 14 meridiāni pa kuriem plūst dzīvības enerģija ci. Visi šie meridiāni ir saistīti ar cilvēka iekšējiem orgāniem un katram meridiānam ir savs aktīvais darbības laiks. Tiklīdz rodas problēmas ar kādu no orgāniem, tad veidojas vesela ķēdīte pa meridiānu, kur arī citiem orgāniem nepienāk dzīvības enerģija. Protams, ka meridiāni ir saistīti arī ar čakrām. Ir vairāki veidi kā cilvēks var atbrīvoties no enerģētiskajiem sastrēgumiem jeb slimībām. Vienkāršākais veids ir lūgt piedošanu, izmantojot izvērsto piedošanas formulu (pēc A.Svijaša metodes):

  • Lūgt piedošanu par to, ko cilvēks pats ir nodarījis,
  • Piedot otram par viņa nodarījumiem,
  • Paņemt visu enerģiju no negatīvajām atmiņām;
  • Pilnībā dzēst visas atmiņas par stresa situācijām;
  • Pieņemt lēmumu, kā turpmāk rīkosieties šādās situācijās.

Šo izvērsto formulu var rakstīt ar roku kladītē vai var izmantot speciālu mūzikas ierakstu, kas pieejams Svijaša mājas lapā un ar elpošanas metodi, līdzīgi kā holotropā elpošana, atbrīvoties no enerģētiskajiem blokiem. Rakstot tas var aizņemt vismaz 6 mēnešus, bet caur elpošanu 2-3 mēnešus par vienu tēmu. Citas metodes:

1)    regresīvā terapija – ar hipnozes vai meditācijas palīdzību cilvēks atgriežas pagātnē un arī piedod un lūdz piedošanu, tādā veidā izmaina savu nākotni;

2)    šamanisms – līdzīgi kā regresīvā terapijā, šamanis vada cilvēku uz apakšzemi un augšzemi ar viņa spēka dzīvnieku;

3)    masāža – šeit iedarbība būs tikai fiziskā līmenī, lai būtu pilnvērtīgi, tad ir jāmaina arī domāšanas veids – darbs ar piedošanu;

4)    dziedniecība – dziednieks noņem enerģētisko sastrēgumu – īslaicīgs efekts, ja cilvēks nemaina savu domāšanu, tad slimība atgriežas. U.c.

Planētas

            Katra planēta horoskopā atrodas kādā noteiktā zodiaka zīmē, grādā, mājā un veido savienojumus jeb aspektus ar citām planētām. Planētām ir savas labvēlīgās un ne tik labvēlīgās atrašanās vietas zīmēs, kā arī grādos un mājās. Cilvēks piedzimst tieši tajā brīdī kāds ir saskaņā ar viņa iepriekšējo dzīvju uzkrājumu un nākotnes pilnveidojumu. Planētas parāda kādas ir viņa sākotnējās problēmas, ar kurām būs jāsaskaras dzīves gaitā. Tās var būt gan iekšējas psiholoģiskas (cilvēka paša reakcija ir negatīva), gan ārējas iedarbības rezultāts (cilvēku nepieņem citi un viņam jāmācās meklēt jaunus risinājumus, pielāgoties).

            Saule tā ir mūsu dzīvības enerģija, kas parāda garīgās, psihiskās un fiziskās veselības kopumu. Saule pārvalda sirds un asinsvadu sistēmu, kā arī asins cirkulācijas sistēmu. Saule pārvalda galvas smadzeņu garozu un kopā ar Plutonu tā ir psihiskās enerģijas centrs. Slimības var būt saistītas ar stipri izteiktu egocentrismu un patmīlību. Psihiskā līmenī tas var izpausties kā lieluma mānija un pārliecību par savu nozīmīgumu, ka neviens cits bez jums to nespēs izdarīt.

          Mēness savāc Saules enerģiju, tāpēc parāda visu tās spektru. Pamatprincips – iedzīvināšana vidē un adaptācija. Mēness ir pilnībā atbildīgs par asimilācijas un disimilācijas procesiem, tāpēc tas pārvalda kuņģa un zarnu traktu, visas kuņģa slimības, aizkuņģa dziedzeri. Mēness pilnībā pārvalda visus instinktus un veģetatīvo nervu sistēmu. Visciešākā saikne ir ar sievišķo radošo sfēru. Mēness atbild par ūdens līdzsvaru organismā. Mēness garīgās slimības saistītas ar personības nestabilitāti. Cilvēkam nav sava “es” un sava viedokļa. Viņš ir kaprīzs, untumains, viegli padodas citu ietekmei. Psihiskā līmenī tas var būt kā maniakāli depresīvas psihozes un neirozes, kas var būt gan kā atsevišķas slimības, gan kā somātiskas papildus citām.  

          Merkurs ir saistīts ar mentālo enerģiju un tieši ietekmē domāšanu. Tāpēc jebkura disonanse mentālajā sfērā var radīt patoloģijas. Tas nozīmē, ka slimībām ir psihisks raksturs. Merkurs atbild organismā par visiem procesiem – kustību koordināciju, jo rada saikni starp simpātisko perifērijas un centrālo nervu sistēmu. Visas kustību funkcijas ir saistītas ar Merkuru, tanī skaitā runas (balss saites, mēle), dzirdes (bungādiņas vibrācija), redzes (acu kustības) orgāni. Merkurs atbild arī par gaisa apmaiņu – elpošanas orgānu sistēma. Merkurs veido nestabilas hroniskas slimības ar mainīgu norisi un straujiem paasinājumiem. Garīgais iemesls slimībām ir nodevība, ļaunprātība, meli un kalpošana meliem, zādzības. Psihiskā līmenī slimības saistītas ar paaugstinātu nervozitāti, nestabiliem kontaktiem, runas traucējumiem – cilvēks daudz runā vajag vai nevajag vai arī otrādi runā, bet ļoti maz. Fiziskā līmenī – visas augšējo elpceļu slimības, bronhi un plaušas. Tās var būt asas saaukstēšanās slimības, angīnas, tonzilīti, faringīti, bronhīti, traheīti, plaušu karsonis, tuberkuloze un bronhiālā astma. Var būt arī neirīti (tanī skaitā dzirdes nervam) un kaulu locītavu slimības.

          Venēra ir skaistums, harmonija, mīlestība. Garīgais iemesls Venēras slimībām ir harmonijas izjaukšana starp cilvēku un apkārtējo pasauli. Venēra ir saistīta ar godīguma un estētikas centru, viņa atbild par mūsu izvēli un mūsu jūtīgumu. Jebkura disharmonija, kas saistīta ar viņas principiem, noved pie garīga tukšuma, kas ietekmē cilvēka psihi un noved pie izlaidības. Tas ir noziedzība pret mākslu, izvirtušas tieksmes, naudas alkas, negausība, mīlestība pēc saldumiem. Šeit Venēra rada arī fiziskās saslimšanas – tauku un cukura vielmaiņas traucējumi – aptaukošanās, kustību stīvums, ādas tvirtuma zudums, nieru slimības, endokrīnās sistēmas slimības un venēriskās slimības. Venēra ietekmē veģetatīvo nervu sistēmu, nieru un izvades sistēmu, tauku apmaiņu un aknu darbības traucējumi, atbild par vēnu tīklu un leikocītiem asinīs.

           Marsa fizioloģiskā loma ir saistīta ar galvas smadzeņu centru un apspiešanas centru, tāpēc ar viņu asociējas gribas impulsi. Marss saistīts ar iegarenām smadzenēm, cieši saistīts ar vienkāršo un sarežģīto refleksu funkciju, pārvalda adrenalīna izdalīšanos un darbojas kā veģetatīvās nervu sistēmas ierosinātājs. Marss atbild par eritrocītiem un hemoglobīnu, siltuma apmaiņu ķermenī, kā arī temperatūru un noslieci uz infekcijām, rada drudzi un iekaisuma procesus, lai sadedzinātu visas šlakas un dotu ķermenim jaunu enerģiju, arī attīrošā funkcija – pumpas, izsitumi, atbild par dzimumorgānu funkciju, potenci un to seksuālo darbību. Garīgais iemesls slimībām ir agresija, nespēja koordinēt savu rīcību. Viss, ko cilvēks savā dzīvē sagrauj un iznīcina rada Marsa slimības – cilvēka vai dzīvnieka ķermeni, vardarbība, slepkavība,  materiālās vērtības, pieminekļi, grāmatas, mājas u.tt. Marss ir kareivis, saistīts ar karu, tāpēc nevajag iesaistīties karos, neradīt citiem sāpes, tas viss noved pie morāli-psihiskām sekām: stresiem, lieka enerģijas patēriņa, konfliktiem, vēlmi risināt visu ar varu, sadismu un mazohismu. Visas fiziskās slimības saistītas ar dzelzs apmaiņu un skābekļa trūkumu, tās ir galvas smadzeņu slimības, galvas sāpes, anēmija, stiprs drudzis, iekaisums, asins izplūdums, ķirurģiskās iejaukšanās, rētas un apdegumi. Potences pazemināšanās.

           Saturns apspiež jebkurus notiekošos procesus ķermenī un orgānu darbību. Tā ir planēta, kas saspiež, ierobežo, aiztur un sablīvē. Saturns atbild par muguras smadzeņu darbību, skeletu un kaulu smadzeņu kanālu darbību, žultspūšļa darbību. Saturns ir saistīts ar asins radi un asiņu recēšanu, akmeņu veidošanos, distrofiskām pārmaiņām, saistīts ar dzirdes orgāniem. Zem Saturna ir arī visa iedzimtība un novecošanās procesi. Slimību garīgie iemesli ir skopums, pieķeršanās īpašumam, alkatība. Psiholoģiskā līmenī – pesimisms, melanholija, tieksme uz depresiju. Fiziskā līmenī – muguras smadzeņu slimības, tanī skaitā radikulīts, izkaisītā skleroze, paralīze, distrofiskas pārmaiņas kaulos – osteoartrozes un osteohondrozes, podagras, žults un nieru akmeņi, asins recēšanas slimības, slimības, kas ietekmē zobus, otīts un timpanīts, kurlums, aizcietējumi un hemoroīdi, trūces. Saturns veido noturīgus un stabilus hroniskus procesus ar mainīgiem simptomiem, kas periodiski saasinās un vēlākām remisijām. Visas neizārstējamās slimības veidojas Marsa un Saturna savstarpējā iedarbībā, kas spēj sagraut cilvēka ķermeni īsā laika posmā.

         Jupiters spēj gan uzlabot, gan pasliktināt slimības procesus. Īpaši, ja Jupiters ir negatīvs dzimšanas kartē pēc sava statusa. Jupiters ir saistīts ar ēterisko ķermeni. Atbild par aknām, to attīrīšanas funkciju un žults radi, arteriālo asins sistēmu, aizmugurējo hipofīzi, kas regulē vielmaiņas funkcijas. Zem Jupitera ir arī ožas centrs. Slimību garīgais iemesls – lepnība un godkāre, autoritārisms, diktatūra. Psihiskajā līmenī – lieluma mānija, paranoja, epilepsija. Fiziskajā līmenī – aknu slimības – hepatīts, holecistīts, žultspūšļa diskenēzija, bez akmeņu veidošanās. Ja cilvēkiem kartē ir stipri izteikts Jupiters, tad viņi ir pakļauti visādām pārmērībām, tanī skaitā arī uz pārtiku, kas redzams caur aknu darbību un vielmaiņu. Cilvēkiem ar spēcīgu Jupiteru ir nosliece uz aptaukošanos, viņi cieš no aterosklerozes, pakļauti sirds asinsvadu trombozei, plikpaurībai. Jupiters rada sistēmiskas saslimšanas, kad tiek skarta vesela orgānu sistēma, piemēram, endokrīnā vai asins saslimšanas.

         Urāns simbolizē augstāko saprātu un saistīts ar mentalitāti. Tāpēc tas vairāk saistīts ar psihisko un mentālo sfēru, nekā fizisko. Urāns izraisa psihiskus traucējumus un negaidītas pārmaiņas cilvēka uzvedībā. Urāns visbiežāk ir saistīts ar slimībām, kuras rodas no smagiem emocionāliem pārdzīvojumiem. Cilvēki ar spēcīgu Urānu vienmēr ir ekscentriski un pakļauti spēcīgām emocijām. Urāns ir saistīts ar mazajām smadzenītēm, iegarenām smadzenēm un smalkajām nervu šķiedrām – sinapsēm. Urāns atbild par kustību procesiem, kas ir neatkarīgi no cilvēka gribas – pulss, peristaltika. Urāns ir saistīts arī ar maņu orgāniem – acis (caurspīdīgās struktūras) un ausis (dzirdes nervs). Viņš arī ietekmē dzimumu sfēru un dzimumu hormonu izstrādi. Garīgais iemesls slimībām – garīgā verdzība un pārmērīga pieķeršanās materiālajai pasaulei, skopums, kas padara cilvēku materiāli atkarīgu, liedz brīvību. Psihiskās slimības – neparastas murgainas idejas, kurām cilvēks fanātiski seko. Fiziskajā līmenī – veģetoneirozes, insulti, infarkti, patoloģiskie stāvokļi, kuri ir pēkšņi un nogāž cilvēku no kājām. Ar Urānu ir saistītas strāvas, traumas un katastrofas, elektrotraumas, kā arī pēkšņas pazušanas.

            Neptūna svarīgākais princips ir cilvēka kosmiskā psiholoģija un viņa saikne ar Kosmosu. Neptūna augstās vibrācijas var cilvēku aizvest uz Kosmosa enerģētiskajiem slāņiem un cilvēks spēj apgūt šīs augstās enerģijas. Neptūns ir Mēness augstākā oktāva un saistīts augstāko intuīciju un mīlestību, kā arī ar neapzināto un citām pasaulēm. Neptūns atbild par gaišredzību un viediem sapņiem. Viņš ir saistīts ar psiholoģiskiem atjaunošanās un attīrīšanās procesiem. Neptūns ietekmē visus ķīmiskos procesus, kas notiek limfā un plazmā. Saistīts ar iekšējās sekrēcijas dziedzeriem. Veido paaugstinātu jutību pret zālēm – alerģiju. Atbild par noslieci uz saindēšanos. Garīgās slimības ir saistītas ar lepnību, tikai mazliet savādākā izpratnē nekā tas ir pie Jupitera. Piemēram, ja cilvēks savas gaišredzības spējas sāk izmantot savtīgos nolūkos. Kā samaksa var būt psihiska vai fiziska rakstura karmiska slimība. Neptūns ir saistīts ar smadzeņu zemgarozas slāņa darbību, zemapziņu un psihi. Neptūns atbild par šizofrēniju, halucinācijām, murgiem, bailēm, fanātismu, uzmācīgām idejām, letarģisko miegu, narkomāniju, alkoholismu, toksikomāniju, visām apreibinošām vielām, norūpēšanos par dzimumorgāniem. Fiziskās slimības ir kā sekas psihiskajām – smagi distrofiski neatgriezeniski procesi, pēkšņi radušies audzēji, endokrīnās sistēmas slimības un ar tām saistītie komas stāvokļi, slimības no zāļu lietošanas un smagas saindēšanās ar tām, hroniskas infekcijas slimības. Neptūna slimības praktiski neiespējami diagnosticēt, jo viņas norit bez simptomiem.

             Plutons visvairāk izpaužas Skorpiona, Lauvas un Auna zīmē. Plutons var izraisīt ļoti smagas un neizārstējamas slimības, kā arī var būt gadījumi kad cilvēki pilnīgi izveseļojas. Plutons ir saistīts ar masu enerģiju, tāpēc vairāk ietekmē paaudzes. Viņš atbild par atjaunošanās procesiem, par nāvi un atdzimšanu. Plutons ir saistīts arī ar dzimtu, tās atjaunošanos, pārmaiņām ģenētiskā līmenī, mantojamību, šūnu dalīšanos, vairošanos, atjaunošanos. Ja notiek metabolisma procesi šūnu līmenī, tad tas noved pie jaunu šūnu rašanos, kas izmaina ģenētisko kodu, tāpēc no vienas puses tās ir onkoloģiskās slimības, no otras – kods tiek nodots mantojumā. Atjaunošanās procesi notiek caur enerģētiskajiem centriem -sievietēm caur olnīcām, bet vīriešiem caur sēkliniekiem. Ja sievietei ir dzemdes kakla vēzis, tad cieš arī piena dziedzeri un otrādi. Plutons ir kolektīvais spēks, kuru virza un transformē viens cilvēks. Tas saistīts ar diviem maģijas poliem – melno un balto. Tāpēc Plutona garīgās slimības ir saistītas ar patoloģisku vēlmi valdīt pār cilvēkiem, maģisko vai ekstrasensoro spēju izmantošanu savtīgiem nolūkiem vai mērķi uzspiest citiem savu gribu. Psihiskās noslieces var būt divu veidu – vai nu tas ir cilvēks vājš raksturā (pūļa cilvēks) vai maniaks, kas tiecas sevi apliecināt ar visiem spēkiem un iespējām. Plutons atbild arī par seksuālās enerģijas sublimāciju. Nesublimēta seksuālā enerģija var būt par iemeslu maniakālai seksualitātei, cilvēks kļūst par sadistu, izvirtuli.

            Prozerpīna ir vistālākā Saules sistēmas planēta. Viņa atbild par alķīmiju un transmutāciju, tie ir bioķīmiskie procesi organismā, imūnā sistēma. Prozerpīna ir saistīta ar liesu, asins plazmu un visiem reģenerācijas procesiem – mati, nagi, skropstas. Daudzas venēriskās slimības ir saistītas nevis ar Venēru, bet gan ar Prozerpīnu, jo Jaunavas zīmē ir viņas mājas, bet Venēra tur atrodas kritienā. Sanāk, ka Prozerpīna soda Venēru par izlaidīgo dzīves veidu. Tāda ir venērisko slimību ezotēriskā jēga. Prozerpīna kopā ar Plutonu un Neptūnu ir atbildīga arī par AIDS. Ar Prozerpīnu var būt saistīta psoriāze un ādas slimības. Prozerpīna ir saistīta ar visiem ģenētiskajiem eksperimentiem, klonēšanu. Psiholoģiski – cilvēks spēj pilnīgi mainīties un pāriet jaunā līmenī vai ieciklējas uz sīkumiem, dzīvo tikai darba dēļ, izdabā citiem, pastāvīgi baidās par savu veselību.

            Hīrona pamatfunkcija ir bioloģiskā līdzsvara uzturēšana – homeostāze. Hīrons ir saistīts ar endokrīno sistēmu caur virsnierēm, viņš ietekmē hormonu izstrādi un imunitāti. Hīrons atbild par jebkuru slimības norisi, ietekmē tās formu ar mainīgiem simptomiem un uzlabošanās un pasliktināšanās periodiem, drudža stāvokli, uzbudinātību un paaugstinātu orgāna vibrāciju. Psiholoģiski – spēj atrisināt pretējas situācijas, rast kompromisus, pieņem citus, izprot un nenosoda vai jauc morāli ētiskās normas, vij intrigas, demagogs, sanaido citus cilvēkus.

          Lilita jeb Melnais Mēness nav reāla planēta, bet gan punkts Mēness orbītā. Tieši tāpēc viņa pati par sevi neveido slimības, bet ietekmē psiholoģisko slimības veidošanos, ietekmējot cilvēka zemapziņu un pievelk patoloģiju, kuru izraisa dažādu planētu savstarpējie aspekti. Lilita tikai padziļina slimību procesus. Viņa norāda uz psihes patoloģisko novirzi, tanī skaitā arī seksuālo. Lilita diezgan tieši ietekmē psihozes un suicīdus, neatkarīgi no iemesliem. Viņa ietekmē karmiskās slimības, īpaši kad tas saistīts ar 4.māju, ietekmē orgānu, kas ir visvairāk ievainojams. Lilita saistīta ar orgāna garu, jo ar viņas līdzdalību tiek radīts ārstēšanai pretestības lauks.  

Materiālā izmantotā literatūra:

L.Nazārova “Medicīnas astroloģija”;

P.Globa “Planētas”