Svari

Saule Svaru zīmē atrodas no 23/24.septembra līdz 23/24.oktobrim. Tā ir vīrišķā zīme Jaņ, kas ir septītā Zodiaka zīme, kur ir Gaisa stihijas izpausmes otrais līmenis.

             Pārvalda Svaru zīmi divas planētas – Hīrons un Venēra. Hīrons dod Svariem tieksmi līdzsvarot pretstatus. Svariem nepatīk konflikti, strīdi, sadursmes un jebkuras nelīdzsvarotas situācijas. Strīdos viņi parasti nosliecas vairākuma pusē. Ja vēl Svaros atrodas Venēra, tad viņiem vispār ir nepieņemama rupjība un lamāšanās, tomēr reizēm pārāk liels netaisnīgums rada viņos vēlmi rīkot skandālus. Venēra dod Svariem iespēju sevi izpaust mākslas, literatūras un glezniecības sfērā. Viņiem ir laba gaume, attīstīta iztēle, piemīt artistiskums. Neskatoties uz to, ka Svari jau no dabas mēdz būt skaisti, tomēr viņi tiecas radīt vēl papildus ārēju efektu uz apkārtējiem. Piemēram, viņi daudz laika velta savam apģērbam, kosmētikai – tā izpaužas Saule kritienā. Tāpēc caur šo notiek Svaru degradācija. Viņi var būt ārēji rafinēti un auksti. Sievietes – Svari izceļas ar savu skaistumu, manekena tipa. Ja Venēra ir negatīva, to ietekmē nelabvēlīgi aspekti, tad starp viņām var satikt kurtizānes, tas pats attiecas uz Zivīm, Jaunavām vai Vēžiem.

           Eksaltē Saturns. Saturns dod iekšējo kodolu, stabilu sistēmu. Svaru attīstība var notikt caur vērtības sistēmas radīšanu, izveidot sevī stabilu kodolu, caur likumu ievērošanu. Jāprot sevi ierobežot, jāzina, ka pieder pie elites, jābūt izveidotai stingrai vērtību sistēmai, tad Svariem būs interesanti dzīvot, savādāk var izpausties Hīrons, kas radīs mūžīgu svārstīšanos. Svariem ir skaidri jānodala, kas pieder viņiem un kas nē, kas ir labs un kas ir slikts. Viņiem jāizpauž sava patstāvība, savs veselais saprāts, viņiem ir jābūt konkrētam dzīves mērķim, profesionālismam. Saturns ir arī planēta, kuru sauc par “lielo nelaimi”, kas nes sevī negatīvismu. Saturnam Svaros ir visizstieptākā orbīta, kura liek it kā pilnīgi atdalīties no Saules sistēmas, it kā pilnīgi iziet no tās ārā. Tā kā Saturns atrodas eksaltācijā, bet Saturns ir sistēma, tad Svari ir nedzīva Zodiaka zīme, pati aukstākā, viselitārākā Zodiaka zīme. Šīs zīmes pārstāvji būs pēdējie, kas nāks uz astroloģiju, okultisma mācībām.

          Izdzīts Marss. Svariem nav stimula lai cīnītos, viņiem ir grūti būt aktīviem, viņi izjūt neveiklību dažādās situācijās, nespēj būt uzstājīgi vajadzīgajā brīdī. Svari nespēj būt rupji, jo tāpēc, ka baidās, ka viņus sakaus. Svari var būt histēriski, var strauji mainīties garastāvoklis, nespēj harmoniski izpaust savu enerģiju, viņiem ir vēlme paslēpties aiz savas maskas, pieaudzēt sev svaru, muskuļus. Patiesībā Svariem būtu jākļūst iekšēji stipriem, lai nebūtu jābaidās no pārbaudījumiem, jātic sev, jābūt par sevi pārliecinātiem.

          Kritienā ir Saule. Saule ir tā, kas spīd, ļauj cilvēkam dabiski izpaust savu radošo enerģiju, vienalga kādā virzienā, ar ko cilvēks spēj spīdēt savā dzīvē. Šeit komplekss izpaužas kā savas iekšējās gaismas trūkums, jo Svari nespēj īsti radoši sevi patstāvīgi realizēt, sevi izpaust kādā jaunrades virzienā, viņiem ir tieksme spēlēt visur pirmo lomu, visur izpaust savu egocentrismu. Svari var krist caur savu ievainotu patmīlību un godkāri. Viņiem ir grūti būt par līderiem. Tie patiesībā ir visnelaimīgākie līderi, kas iecelti par vadītājiem. Viņiem pietrūkst enerģijas, viņi atnāk mājās un žēlojas, ka viņiem ir problēmas, spēku izsīkums. Svariem nepieciešams, lai viņus atbalstītu. Svariem pastāvīgi nepieciešama elitāra sabiedrība, vai savs elitārais aplis. Svari nespēj aiz sevis vest cilvēkus, jo tas no viņiem prasa pārāk daudz enerģijas. Ja Svari savu Sauli izcels no savas zemapziņas, tad spēs tikt galā ar savu kompleksu, atrisinot savas senās problēmas un kļūt par vienu no radošākajām Zodiaka zīmēm. Tā būs viņu evolūcija. Tādā gadījumā Svari nenogurs un viņiem būs daudz enerģijas. Šī ir vienīgā Zodiaka zīme, kurai var pietrūkt iedvesmas sevis realizācijai, tikai tādēļ vien, ka Saule atrodas kritienā. Šo trūkumu parasti kompensē ar mākslīgo kosmētiku, lai pievērstu sev vairāk citu uzmanību.

         Simboliski Svari tiek attēloti kā kronis, jo kronis ir saistīts ar Sauli.

       Tipiskie Svari pastāvīgi svārstās, balansē starp galējībām. Sākotnēji Svari ir noskaņoti uz harmoniju. Tā kā Svari atrodas Zodiaka trešajā kvadrantā, kas ir brieduma kvadrants, tad tas liecina, ka piedzimstot viņiem jau piemīt pieredzējuša cilvēka psiholoģija. Viņi redz visas lietas patiesā gaismā un neņem vērā sīkumus.

        Svari ir elitāra, estētiska zīme, kas izceļas ar savu izvēlīgumu kontaktos ar citiem. Daudzi Svari tiecas vienkāršot situāciju, izvēloties sev izdevīgāko rīcības variantu, galējā variantā pat spējīgi uz nodevību. Viņi prot sēdēt uz diviem krēsliem un var mainīt savu tēlu no blēža līdz dendijam. Reizēm pat paši var sapīties savos viedokļos.

        Svari parasti ir auksti. Daudziem no viņiem nav jūtu, šeit viss atkarīgs no tā, kur atrodas Venēra dzimšanas kartē. Ja Venēra atrodas Jaunavas zīmē, tad tas ir smags rādītājs, tie būs sīkumaini Svari. Ja Venēra būs Skorpionā, tad Svari būs ļoti kaislīgi un karsti. Ja ar Sauli Svaros, tad būs ļoti harmoniski.

        Starp Svariem mēdz būt daudz darbinieku, kas strādā jurisdikcijā, par prokuroriem, advokātiem. Svari lieliski pārzina likumus, izjūt tos un tiecas ievērot. Svaru augstākais līmenis – talantīgi diplomāti. Kā stabilitātes iemiesojums viņiem ir harmonija, tāpēc viņi visur to meklē.

       Svaru valsts ir Anglija, šī zīme ir cieši saistīta ar angļu nāciju, kultūru, kur ciena likumus, tradīcijas, kur pastāv noteikts likums, kur nav konstitūcijas, jo konstitūcija ir pašos cilvēkos. Tas var būt smags “klupšanas akmens” šai valstij. Anglija Zivju laikmetā iekaroja un kolonizēja daudzas valstis, tāpēc vien angļu valoda ir kļuvusi starptautiska, jo Zivju laikmets bija tai labvēlīgs.

      Starp Svariem ir ļoti daudz politiķu, kas prot vienlaicīgi sēdēt uz diviem krēsliem, sliktākajā gadījumā viņiem ir tieksme sanaidot divas puses, lai saņemtu kādu labumu no šī naida. Ne par velti “dzelzs lēdija” Tetčere, Anglijas simbols, piedzima tieši šajā valstī zem Svaru zīmes. Zem Svaru zīmes dzimuši arī Vilsons, Ričards III, Jeseņins, Ļermontovs, Pāvels I, Sen-Sans. Svaru izpausmes spektrs ir ļoti plašs, jo to pārvalda Hīrons un Venēra.

       Zem Svaru zīmes vēl ir Moldāvija, Slovākija, Venecuēla, Jaunzēlande, Ziemeļkaukāza. Zem Svaru zīmes tika izveidota apvienotā Vācija, kas gan notika mākslīgā veidā.

      Karmiskais uzdevums – būt par smalkiem Svariem, nest mieru, harmoniju, skaistumu, līdzsvarot situācijas, saprast visu dzīves situāciju iekšējo loģiku un aktīvi pārveidot nelabvēlīgās situācijas.

Svari ļoti labi sadarbojas ar Dvīņiem, Ūdensvīriem, draudzējas ar Strēlniekiem. Pēc informācijas pie viņiem nāk Lauvas, bet strādā pie Svariem Zivis. Vērši ir kā nāve un pārdzimšana Svariem. Vērsis tā ir nauda, bet Svari tās ir laulības, tāpēc nauda ir nāve laulībām (astotā zīme no Svariem). Vēzis ir kā priekšnieks Svariem, bet Svari Vēžiem ir kā kaps vai saknes, tradīcijas. Vēzis caur Svariem var izzināt savas tradīcijas. Auns ir pretstatā Svariem, lai būtu veselīgas laulības, tad ir jāmīl. Ja Jūs mīlat, tad viss pārējais ir otršķirīgs. Laulības ir jāslēdz tad, kad apstākļi Jūs piespiež to darīt.

      Laulības nevar slēgt, ja Saule, Venēra vai Hīrons tranzītā iet pāri Melnajam Mēnesim, vai Melnais Mēness tranzītā iet pāri šīm planētām vai pa septīto māju.

      Mūsu mājās ar Svariem ir saistītas kāpnes vai lievenis un ieejas durvis. Ne par velti, cilvēki, kas dzimuši Svaru zīmē daudz runā pie durvīm, kad iet prot. Saturns – tas ir rokturis, skaists rokturis jau būs ar Venēru. Slēdzene, atslēgas – tas ir Hīrons. Venēra – skaista apšuve durvīm. Kritusī Saule – actiņa vai atslēgas caurums durvīs. Izdzīts Marss – tā ir atspere durvīs.

      Svaru sporta veids – teniss. Tas ir elitārs sporta veids. Kritusī Saule – bumbiņa, bet raķetes ir Marss. Saturns būs novilktais tīkls. Punktu skaitīšana ir Saturns.

      Zem Svariem atrodas arī daiļslidošana. Svari ir pāru zīme (vīrietis un sieviete). Individuālā daiļslidošana arī var būt zem Svariem, bet tā nav tik populāra, jo Saule ir saistīta ar personību, solo izpildījumu, bet Svaros tā ir kritienā. Tāpēc pāru slidojumi ir populāri, jo tas ir vairāk harmoniski, vairāk dabiski. Ledus, aukstums tas ir Saturns, slidas, kas griež ledu – izdzītais Marss. Izdzītais Marss atrodas kājās, bet pēdas tās ir Zivis (Zivis ir sestā zīme Svariem). Ja rodas problēmas ar pēdām, tad sportists izstājas no ierindas.

       Uz ķermeņa Svariem atbilst viduklis, tāpēc Svaru slimības ir nieru slimības. Savai labsajūtai Svariem nepieciešams pieturēties pie noteikuma – laba ne pārāk daudz, izvairīties no pārmērībām. Sievietēm jāizvairās no pārmērībām kosmētikā, tāpat arī Auniem, Vēršiem un Skorpioniem. Savādāk var rasties ādas slimības. Kad tiek aizsprostots Hīrona un Venēras kanāls, tad viss sakrājas kaklā, nierēs, var būt imūnās sistēmas slimības, tūska kājās brieduma gados.

        Svariem ir svarīga apkārtējās vides harmonija. Viņi ļoti labi spēj atjaunoties tur, kur ir daudz tīra gaisa. Ļoti labvēlīgi ir rīta skalošanās ar aukstu ūdeni vidukļa rajonā un vingrinājumu veikšana viduklim, šūpoties gurnos, šūpoties šūpolēs.

       No pārtikas produktiem Svariem ieteicami: piens, zivis, olas, sēnes. Ēdienus, kas satur lielos daudzumos cukuru un cieti nav ieteicams lietot uzturā, jo tas negatīvi ietekmē nieres. Svari nedrīkst dzert alu, viņiem labāk lietot elitārus vīnus. Zem Svariem atrodas kūkas un tortes, saldie ķirši (čerešņa) un ķirši.

        Svaru skaitlis ir 16.

Materiāls sagatavots no P.Globas lekcijām.